Технологічний прорив: Американці створили "ядерну батарейку", яка може працювати хоч 100 років

Атомна енергія - це не лише про велетенські АЕС, але й про "кишенькові" батарейки. Так, каліфорнійська компанія Infinity Power стверджує, що успішно розробила дуже потужну та довговічну "ядерну батарейку", заряду якої вистачить на 100 років. Про це пише World Nuclear News.

Зазначається, що ядерну батарейку було розроблено за підтримки Міністерства оборони США, і вона продемонструвала загальну ефективність у понад 60%.

"Порівняно з іншими радіоізотопними методами перетворення енергії з низькою ефективністю (<10%), це найвищий рівень загальної ефективності, коли-небудь досягнутий. Це показує, що майбутній комерційний випуск радіоізотопних джерел струму нового покоління подає величезні надії", — зазначає компанія.

Ядерні батареї – також відомі як радіоізотопні батареї – працюють за принципом виділення енергії в результаті розпаду ядерних ізотопів і перетворення її в електричну енергію за допомогою напівпровідникових перетворювачів. Infinity Power каже, що в їхній батарейці використовується новий тип електрохімічного перетворення енергії.

Компанія стверджує, що її "крихітний пристрій у формі "таблетки" може забезпечувати десятки міліват потужності протягом понад 100 років". При цьому в Infinity Power запевняють, що ця технологія піддається масштабуванню, тобто цей спосіб генерації електроенергії можна використовувати в широкому діапазоні потужностей – від нановат до кіловат або більше.

Депортації бути? Україна обговорює з Молдовою повернення чоловіків призовного віку, які втекли туди

середа, 24 липень 2024, 7:37

Україна обговорює з офіційним Кишиневом повернення додому українських чоловіків призовного віку, які виїхали з країни незаконно і залишаються у Молдові. Як повідомляє Newsmaker, про це у телепрограмі сказав посол України у Молдові Марко Шевченко, перед...

Закручують гайки: Ухилянти не зможуть перереєструвати авто, якщо перебувають в розшуку чи мають борги за штрафами ТЦК

середа, 24 липень 2024, 6:56

Причиною відмови у перереєстрації автомобіля може бути наявність виконавчих проваджень чи перебування у розшуку. Втім, якщо раніше для того, аби дізнатися причину відмови, треба було особисто їхати до сервісного центру МВС, то відтепер при перереєстрац...