Тепер буде реєстр і не тільки: Зеленський підписав резонансний закон про педофілів

Повторне зґвалтування дитини карається 15 роками в'язниці або довічним ув'язненням.

У понеділок, 13 січня, президент України Володимир Зеленський підписав законопроект, який запроваджує реєстр педофілів, а також посилює відповідальність за злочини проти статевої свободи та статевої недоторканності неповнолітніх. Про це йдеться на сайті Верховної Ради, передають Патріоти України.

Доступ до реєстру отримають правоохоронці. Право на отримання інформації з реєстру матимуть керівники навчальних закладів, закладів охорони здоровʼя або інших установ, які здійснюють нагляд за дітьми або надають їм послуги медичного, навчального та соціального характеру, при наймі людини на роботу. А також керівники органів влади, місцевого самоврядування та особи, які бажають перевірити свою наявність у ньому.

Відомо, що до реєстру будуть внесені прізвище, ім'я, по батькові засудженого, дата народження, місце проживання або перебування. Також буде вказано злочин, за який його засуджено, вид кримінального покарання, яке до нього був застосоване, інформація про фактично відбуте покарання, а також про порушення правил адміністративного нагляду.

Усі особи з цього реєстру будуть зобов'язані повідомляти правоохоронців про зміну місця проживання або роботи. Інформація про педофіла вноситься до реєстру на підставі обвинувального вироку суду, який набрав чинності, а виключається - у разі скасування обвинувального вироку або ухвали суду.

Крім того, за зґвалтування неповнолітньої незалежно від згоди особи вводиться покарання 10-15 років в'язниці. Повторне зґвалтування дитини карається 15 роками в'язниці або довічним ув'язненням.

Поки їхні співгромадяни вбивають українців: У Тульській області РФ обвалився під'їзд житлового будинку, є загиблі (фото)

вівторок, 7 лютий 2023, 23:15

У місті Єфремів Тульської області РФ обвалився під'їзд житлового будинку – зруйновано сім квартир, постраждало близько 10 людей. Про це повідомляють російські ЗМІ, передають Патріоти України. За попередніми даними, причиною обвалу став вибух газу в одн...

Волонтери з ГО “Важливі дії” передали на Бахмутський напрямок ще один бойовий пікап

вівторок, 7 лютий 2023, 23:02

Спеціально під потреби ЗСУ був обраний автомобіль IVECO VM90, оскільки вкрай важлива висока прохідність такого автомобіля. IVECO VM90 може використовуватися у якості командно-штабного та медичного варіанту, а також як бойова одиниця з можливістю установки