Tesla курить осторонь: Електромобіль, розроблений студентами, побив рекорд Гіннесса за швидкістю розгону (відео)

Академічний автоспортивний клуб Цюріха (AMZ), до складу якого входять студенти природничих наук із Цюріхського технічного університету та Люцернського університету, розробив одномісний автомобіль із батарейним живленням під назвою Mythen. Ця машина з місця розганяється до 100 км/год менше, ніж за секунду, а якщо бути точним – за 0,956 с. Рекордний час, який легко перевершив попередню позначку, навіть був занесений до Книги рекордів Гіннеса. Про це повідомляє ETH Zurich, передають Патріоти України.

Рекорд було встановлено у Швейцарському інноваційному парку у Дюбендорфі. Під час тест-драйву Mythen, яким керувала Кейт Маггетті, розігнався з місця до 100 км/год всього за 0,956 секунди, а для досягнення цього знадобилася дистанція всього 12,3 метра.

Цей час легко побив попередній студентський рекорд у 1,461 секунди, який був встановлений іншим електромобілем, розробленим командою зі Штутгартського університету у вересні минулого року.

Mythen був спроектований і побудований з метою встановити новий рекорд прискорення. Оснащений чотирма електродвигунами, він розвиває потужність 322 к.с., але що справді вражає, так це те, що автомобіль важить всього 140 кг. В результаті співвідношення потужності до ваги знаходиться десь у районі 2300 к. с. за тонну.

Усі компоненти Myten, від друкованих плат до шасі та акумулятора, були розроблені самими студентами та оптимізовані для їх функцій. Завдяки використанню легких стільників з карбону та алюмінію гоночний автомобіль важить зовсім небагато.

Без "Сертифікату захисника" не отримаєш меддопомогу? У "Дії" можуть запровадити новий документ

понеділок, 11 грудень 2023, 6:45

У новому законопроєкті про зміни до мобілізації в Україні, над яким зараз працюють депутати, може бути передбачене запровадження "Сертифікату захисника" - фактично аналога військового квитка. Про це повідомляється у статті "BBC News Україна", передають...

Податкові перевірки в Україні повернулися: Кого перевірятимуть та за якими правилами

понеділок, 11 грудень 2023, 6:22

Від грудня 2023 в Україні мають поновити податкові перевірки бізнесу. Їх було призупинено з початку війни, проте влада скасувала мораторій для ряду категорій підприємців, передають Патріоти України. РБК-Україна розповідає, для кого перевірки повернутьс...