Настоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній записав звернення до братії Києво-Печерської Свято-Успенської лаври та громадськості. Він закликав сприяти процесу звільнення святині "від московського ярма".
Також митрополит запевнив, що ченців від залякувань з боку теперішнього очільника Лаври. Епіфаній оприлюднив своє звернення 18 березня.
Епіфаній зазначив, що про закриття монастиря у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі поки не мовиться.
Порівняння нинішніх подій із минулими гоніннями комуністичної влади на Церкву загалом і дворазовим закриттям монастиря, зокрема, є безпідставною маніпуляцією,
– пояснив митрополит.
Він наголосив, що московська духовна влада в Україні – неканонічна, і всі бачать, як Кремль використовує її проти українського народу.
"Лавра не повинна бути інструментом боротьби проти України, а навпаки – місцем молитви, побожного чернечого життя в дусі отців і подвижників минулого, місцем, яке буде духовно надихати наших співгромадян у ці важкі часи", – заявив настоятель ПЦУ.
Митрополит додав, що ставиться з повагою до тих отців та братів, які не поділяють ідеологію "руского міра" та спотворення, які вона вносить у церковне життя.
"Відкриваючи монастир у складі Помісної Церкви, наш Священний Синод звернувся до уряду з проханням надати в Лаврі приміщення для чернечого життя і богослужінь. Це прохання залишається актуальним, і ми наполягатимемо на тому, щоб чернече життя, можливість для щоденної молитви та богослужінь були належним чином забезпечені", – зазначив Епіфаній.
Настоятель ПЦУ зауважив, що юрисдикція московського патріархату в Україні не має ані канонічної, ані моральної перспективи. Тож він сподівається, що незабаром остаточну заборону Москві впливати на українське церковне життя підтвердять і державним законом.
"Як Священноархімандрит я свідчу братії, що всі з вас, хто живе за вимогами канонів і Томосу, відкине беззаконну владу Москви, – продовжать своє служіння в Лаврі. Усі свої можливості та авторитет ми будемо використовувати для того, щоб захистити вас від залякувань з боку нинішнього керівника Лаври", – підкреслив митрополит.
Франківський районний суд Львова відмовив ПриватБанку у стягненні заборгованості з клієнтки та частково задовольнив її зустрічний позов. Суд зобов'язав банк скасувати кредитний борг в 142,7 тис. грн, що виник внаслідок дій шахраїв, повернути списані ко...
Національний банк України ввів в обіг оновлену банкноту номіналом 100 гривень. Головна зміна — на зворотному боці купюри над зображенням Київського національного університету імені Тараса Шевченка з'явився напис: «Слава Україні! Героям слава!», зазнача...