Тікають в інші установи: З "коронавірусної" лікарні Полтави масово звільняється медперсонал

Заяви на звільнення за власним бажанням написали 14 медичних сестер.

П'ята міська клінічна лікарня № 5 в Полтаві, перепрофільована на період пандемії коронавіруса в інфекційний центр, відчуває значні труднощі з медичним персоналом, повідомляють Патріоти України.

- Впродовж березня заяви на звільнення за власним бажанням написали 14 медичних сестер, - повідомили у відділі кадрів лікувального закладу. - Три з них, пенсійного віку, пояснили це боязню заразитися COVID-19, інші, з числа молодшого покоління, перейшли в інші лікарні або - в категорію безробітних. Ми подали заяву в міський центр зайнятості про набір відсутніх кадрів, проте поки ніхто не відгукнувся.
Хоча, за неофіційною інформацією, справжня причина масового звільнення медичних працівників середньої ланки - саме побоювання за власне здоров'я, оскільки вони не мають надійних засобів індивідуального захисту.
Те, що така проблема існує, підтвердила директор департаменту охорони здоров'я Полтавського міськвиконкому Вікторія Лоза після скарг медиків на те, що деяким з них видають одну маску на тиждень, хоча необхідно чотири на день, а рукавички вони купують за власний рахунок або отримують від пацієнтів. Департамент вжив заходів для виправлення ситуації.
Тим часом директор комунального підприємства «5-а міська клінічна лікарня» В'ячеслав Томенко заявив місцевому інтернет-виданню «Полтавщина», що установа, завдяки допомозі представників бізнесу та волонтерів, має і спеціальні захисні костюми, і засоби індивідуального захисту. А обіцяна 300-процентна добавка до зарплати почне нараховуватися за умови госпіталізації першого пацієнта з підтвердженим коронавірусом.
На даний момент підтвердження діагнозу в п'ятій міській лікарні очікує 58-річна жінка. Всього на ранок 9 квітня на Полтавщині були зареєстровані 10 підозр на COVID-19.
Джерело: Факты

Зводить смертність до нуля: Нідерландські вчені розповіли, який вітамін може допомогти в лікуванні коронавірусу

п’ятниця, 5 червень 2020, 23:52

Роб Янссен, який працює над дослідженням, в світлі первинних результатів закликав збільшити вживання вітаміну К в розумних дозах. Учені з Нідерландів встановили зв’язок між дефіцитом вітаміну К і смертністю від COVID-19, повідомляють Патріоти України. ...

Троїцька батьківська субота 2020: Що потрібно зробити і чого не можна в цей день

п’ятниця, 5 червень 2020, 23:28

В цей день в храмах моляться про всіх людей, що коли-небудь жили на світі, саме тому батьківська субота ще називається вселенською. Троїцька батьківська субота в 2020 році випадає на 6 червня, за день до Дня Святої Трійці, 7 червня. Цей день буде в цьо...