Тікають в інші установи: З "коронавірусної" лікарні Полтави масово звільняється медперсонал

Заяви на звільнення за власним бажанням написали 14 медичних сестер.

П'ята міська клінічна лікарня № 5 в Полтаві, перепрофільована на період пандемії коронавіруса в інфекційний центр, відчуває значні труднощі з медичним персоналом, повідомляють Патріоти України.

- Впродовж березня заяви на звільнення за власним бажанням написали 14 медичних сестер, - повідомили у відділі кадрів лікувального закладу. - Три з них, пенсійного віку, пояснили це боязню заразитися COVID-19, інші, з числа молодшого покоління, перейшли в інші лікарні або - в категорію безробітних. Ми подали заяву в міський центр зайнятості про набір відсутніх кадрів, проте поки ніхто не відгукнувся.
Хоча, за неофіційною інформацією, справжня причина масового звільнення медичних працівників середньої ланки - саме побоювання за власне здоров'я, оскільки вони не мають надійних засобів індивідуального захисту.
Те, що така проблема існує, підтвердила директор департаменту охорони здоров'я Полтавського міськвиконкому Вікторія Лоза після скарг медиків на те, що деяким з них видають одну маску на тиждень, хоча необхідно чотири на день, а рукавички вони купують за власний рахунок або отримують від пацієнтів. Департамент вжив заходів для виправлення ситуації.
Тим часом директор комунального підприємства «5-а міська клінічна лікарня» В'ячеслав Томенко заявив місцевому інтернет-виданню «Полтавщина», що установа, завдяки допомозі представників бізнесу та волонтерів, має і спеціальні захисні костюми, і засоби індивідуального захисту. А обіцяна 300-процентна добавка до зарплати почне нараховуватися за умови госпіталізації першого пацієнта з підтвердженим коронавірусом.
На даний момент підтвердження діагнозу в п'ятій міській лікарні очікує 58-річна жінка. Всього на ранок 9 квітня на Полтавщині були зареєстровані 10 підозр на COVID-19.
Джерело: Факты

Моторошна трагедія на Волині: Двоє людей провалилися в люк, є загибла

п’ятниця, 26 червень 2026, 11:22

У селі Романів Підгайцівської громади, що неподалік Луцька, сталася трагічна подія. У четвер, 25 червня, двоє людей провалилися в люк. Внаслідок отриманих травм жінка загинула, а чоловіка у важкому стані госпіталізували до реанімаційного відділення, пе...

Страшна трагедія: У Харкові чоловік з ножем напав на групу оповіщення ТЦК: один військовий загинув, інший - у лікарні

п’ятниця, 26 червень 2026, 10:58

Харківський обласний ТЦК та СП повідомив, що в Харкові чоловік з ножем напав на військовослужбовців під час заходів з оповіщення військовозобов'язаних. Один військовий загинув, ще один зазнав поранень. Згодом це повідомлення видалили, передають Патріот...