Тікати в укриття або залишитися вдома під час ракетного удару: Експерт розставив усі крапки над "і"

Останнім часом Росія все частіше почала застосовувати тактику балістичних обстрілів. У результаті від оголошення повітряної тривоги до вибуху може пройти від 10 секунд до 10 хвилин, передають Патріоти України.

Чи безпечно бігти під час таких тривог у притулок чи краще залишитися вдома, розповів експерт у галузі містобудування Віктор Гліба.

Я вже більше року займаюся питанням укриттів та сховищ у рамках громадської організації "Ренесанс", яку очолюю. У нас десятки фахівців, ми пишемо для Мінрегіону державні будівельні норми, разом із ДСНС працює робоча група. З грудня було проведено близько 40 зустрічей", - розказав Віктор.

За його словами, він дотримується системи первинних укриттів, коли у житловому та громадському об'єкті перебувають люди, яким нікуди не треба бігти.

"Ізраїльський досвід свідчить про те, що потрібно мати безпечний простір там, де ти живеш. Тікати до укриття, як показала сьогоднішня практика, – небезпечно. Ми говоримо про це більше року", - уточнив він.

Чому в Україні немає справжніх бомбосховищ

Віктор Гліба пояснює, що бомбосховища у розумінні більшості українців є просто укриттями. "Час прильоту - від 6-10 секунд до 10 хвилин (наприклад, балістичних ракет після сигналу повітряної тривоги - ред.), тому говорити, що всім потрібно бігти до укриття - немає сенсу. Такий сумний висновок після обстеження укриттів у Києві. Україна виявилася не готова до війни", - повідомив експерт.

Архітектор зазначив, що перші півроку після повномасштабного вторгнення росіян влада застосовувала непрофесійний сленг. "В Україні немає бомбосховищ, їх немає. Їх і не було. Були укриття та сховища протирадіаційні. Два типи. Вони призначені для людей, пов'язаних із військово-промисловим комплексом, для керівництва держави. Укриття були передбачені для 10%, з них не всі у належному стані", - розповідає Гліба.

Наближається найсильніша у вересні магнітна буря: Як підготуватися до неї

понеділок, 25 вересень 2023, 6:58

Вже 26−28 вересня нашу планету накриє дуже сильна магнітна буря, хоча її рівень і не досягне найвищого показника G5. Такі екстремальні бурі можуть загрожувати не лише електромережам та іншій земній інфраструктурі, а й навіть самому життю на планеті, п...

Наче мультяшний красень Дамбо: У глибинах Тихого океану зафільмували рідкісного восьминога (відео)

понеділок, 25 вересень 2023, 3:25

Восьминіг, схожий на головного героя фільму Діснея 1941 року, плавав за допомогою своїх плавників, схожих на вуха. Рідкісний восьминіг Дамбо був знятий на відео за допомогою дистанційно керованого апарату в північній частині Тихого океану. Він потрапив...