Точність як під час ПЛР-тесту: Японці навчилися визначати COVID-19 за диханням пацієнта

Апарат, який визначає COVID-19 за диханням. Джерело: The Mainichi

Японські науковці повідомили, що створили систему, яка може визначати коронавірус (COVID-19) у повітрі, що видихається людиною. Як передає The Mainichi, університет Тохоку і компанії Shimadzu вже завершили створення прототипу тестової системи, який складається із трьох компонентів.

"Перший абсорбує повітря, що видихається протягом приблизно п'яти хвилин. Другий дезактивує всі коронавіруси, виявлені в видихах, і поглинає білки, що містяться у вірусах. Третій аналізує ці білки", зазначають Патріоти України.

За словами творців апарату, система здатна показати результат протягом приблизно однієї години. До того ж, її результати мають таку ж точність, що і ПЛР-тести. Ще система дозволяє діагностувати ризики погіршення стану людини.


Крім прогнозування тяжкості симптомів пацієнта та симптомів пневмонії, пристрій може тестувати на віруси, відмінні від коронавірусу. Дослідники прагнуть використовувати цю технологію для діагностики раку та інших захворювань.

Відзначається, що в Японії вже провели клінічне випробування за участю близько десятка інфікованих пацієнтів. Творці і надалі продовжують роботу над системою, щоб удосконалити її, зробивши більш компактною.

Стаж роботи за кордоном враховуватимуть при призначенні пенсії в Україні: Що варто знати про рішення влади

середа, 21 травень 2025, 7:01

Уряд ухвалив постанову, яка дозволяє включати страховий стаж, набутий українцями за кордоном, для визначення права на пенсію за віком в Україні. Для цього потрібно документально підтвердити наявність такого стажу. Про це повідомив народний депутат Павл...

Тріумф американської науки: Єдина термоядерна лабораторія світу, що повертає більше енергії, ніж споживає, побила власний рекорд

середа, 21 травень 2025, 6:00

Національний комплекс запалювання (Національний комплекс запалювання (NIF), розташований у Ліверморській національній лабораторії імені Лоуренса), розташований у Ліверморській національній лабораторії імені Лоуренса (США), який вважається єдиним у світ...