Точність як під час ПЛР-тесту: Японці навчилися визначати COVID-19 за диханням пацієнта

Апарат, який визначає COVID-19 за диханням. Джерело: The Mainichi

Японські науковці повідомили, що створили систему, яка може визначати коронавірус (COVID-19) у повітрі, що видихається людиною. Як передає The Mainichi, університет Тохоку і компанії Shimadzu вже завершили створення прототипу тестової системи, який складається із трьох компонентів.

"Перший абсорбує повітря, що видихається протягом приблизно п'яти хвилин. Другий дезактивує всі коронавіруси, виявлені в видихах, і поглинає білки, що містяться у вірусах. Третій аналізує ці білки", зазначають Патріоти України.

За словами творців апарату, система здатна показати результат протягом приблизно однієї години. До того ж, її результати мають таку ж точність, що і ПЛР-тести. Ще система дозволяє діагностувати ризики погіршення стану людини.


Крім прогнозування тяжкості симптомів пацієнта та симптомів пневмонії, пристрій може тестувати на віруси, відмінні від коронавірусу. Дослідники прагнуть використовувати цю технологію для діагностики раку та інших захворювань.

Відзначається, що в Японії вже провели клінічне випробування за участю близько десятка інфікованих пацієнтів. Творці і надалі продовжують роботу над системою, щоб удосконалити її, зробивши більш компактною.

"Весь час платив за комуналку!": У Норвегії труп чоловіка знайшли в його квартирі тільки через 9 років після смерті

неділя, 11 квітень 2021, 0:32

З сусідами Міхаель не спілкувався, тому після його зникнення вони вважали, що він переїхав. В Осло (Норвегія) співробітники поліції знайшли тіло пенсіонера, яке пролежало в квартирі дев'ять років, інформують Патріоти України. Як повідомляє телекомпанія...

В Україні можуть серйозно подешевшати авіаперельоти: Що відбувається

неділя, 11 квітень 2021, 0:30

В Україні можуть знизити ціни на внутрішні авіаперевезення. Цьому може посприяти скасування податку на додану вартість (ПДВ) на внутрішні перевезення, передають Патріоти України. . Цей крок зробить вартість авіаперельотів порівнянною із залізничними пе...