До того, як Київська митрополія була загарбана Московськовським царством (1680-ті), позбувшись автономного статусу, духовний центр українців та білорусів проводив самостійну культурну політику на теренах від Балтики до Чорного моря, зазначають Патріоти України. Так 12 грудня 1674-го в Києво-Печерській друкарні був виданий перший короткий нарис історії України "Синопсис". До середини ХІХ ст. використовувався як підручник з історії в Україні та Білорусі.
Книга починає виклад від давніх слов'ян і сягає другої половини XVII століття. Приділяє особливу увагу періоду Русі. У додатку містить перелік князів, гетьманів і митрополитів.
Автор "Синопсису" достеменно невідомий. Здебільшого приписують архімандриту Інокентієві Ґізелю або економу Києво-Печерської лаври Пантелеймону Кохановському. Видав типограф Іван Армашенко.
У 1678 та 1680 роках "Синопсис" перевидали і додали події ХVІІ ст.
Загалом книгу перевидавали до 30 разів. Перекладали на грецьку, латинську і румунську мови.
Чернігівець Владислав Плис пробув у російському полоні два роки і п’ять місяців. 46-річного чоловіка вдалося звільнити 12 червня. А наступного дня він дізнався про смерть матері. Трагічну історію родини опублікувало видання «Вість», передають Патріоти ...
У Калуському районі Івано-Франківської області чоловік погрожував поліцейському сокирою під час спільного рейду працівників поліції та територіального центру комплектування. У зв'язку з цим інцидентом на Прикарпатті розпочали кримінальне провадження. П...