Державне управління з питань праці, яке відповідальне за нагляд атракціонів, жодного разу з початку діяльності тролея біля Пішохідного мосту у Києві не проводив планову або позапланову перевірку. Про це повідомили ЕП у Держпраці, йдеться у матеріалі, передають Патріоти України.
Державне управління з питань праці (Держпраці) з 2015 року відповідає за нагляд діяльності атракціонів підвищеної небезпеки, до яких належить тролей від Арки Свободи українського народу до Труханового острова у столиці, де 21 липня загинула людина.
Регулятор видає ліцензію на діяльність атракціону, проводить розʼяснення та надає рекомендації щодо експлуатації, а також проводить планові та позапланові перевірки на атракціоні підвищеної небезпеки.
Дозвіл на експлуатацію атракціону Держпраці видає на підставі заяви та висновку технічного огляду, який проводять експертні організації, найняті компанією-експлуатантом. Якщо заява заповнена правильно, а висновок дозволяє експлуатацію, Держпраці не може відмовити у видачі дозволу.
Фактично, з 2020 року планові державні перевірки не здійснюються. При цьому, позапланові можна провести на підставі звернення Кабінету міністрів, працівника підприємства, повідомлення про аварію або нещасний випадок чи на виконання приписів, які видавались за результатами планових перевірок. Виконати ці умови вкрай важко.
На запит ЕП у Держпраці повідомили, що планові або позапланові перевірки на атракціоні, який експлуатувала компанія "Активна країна" не проводили.
Журналістка Яніна Соколова розповіла деталі конфлікту з ексміністром економіки, президентом Київської школи економіки (KSE) Тимофієм Миловановим. Він, за її словами, поширює неправдиву інформацію та не виконав обіцяного фінансування благодійного проєкт...
Від 1 січня 2025 року педагогічні працівники середніх шкіл почнуть отримувати щомісячну доплату в розмірі 1 300 грн, а від 1 вересня сума збільшиться до 2 600 грн. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів України №1286, передають Патріоти України....