Трагедія Помпей може повторитися: Вчений розповів, який зараз найнебезпечніший вулкан у світі

Найнебезпечнішим вулканом в світі наразі є не Йєллоустон в США, а Кампі Флегрей, розташований під Неаполем в Італії. У місті проживають 3 млн людей, а сам вулканічний район є самим густонаселеним в світі. Як попереджають експерти, навіть невелике виверження викличе масову евакуацію. Також експерти знаходять зв'язок цього вулкана з Помпеями. Про це пише Daily Express, передають Патріоти України.

Вулканолог з Національного інституту геофізики і вулканології Італії (INGV) Борис Бенке, розповів, що виверження Кампі Флегрей буде схоже на виверження, описане у Плінія, яке відбулося в 79 році н.е. Тоді Везувій повністю знищив Помпеї, убивши всіх їх жителів. За словами Бенке, Кампі Флегрей може зробити те ж саме.

Вулканолог також порівняв цей вулкан з Йєллоустон, зазначивши, що перший може викликати великі руйнування. За його словами, Йєллоустон не помер, як думають дехто, але якщо він і прокинеться, то, швидше за все, нас чекає невелике виверження, у якого не буде глобальних наслідків.

"Потенційно найнебезпечнішим вулканом на планеті на даний момент є не Йєллоустон (національний парк з невеликою чисельністю населення поблизу), а Кампі Флегрей в Італії, де знаходиться третина Неаполя (плюс кілька інших міст з населенням близько 600 тисяч людей). Навіть невелике виверження в Кампі Флегрей потребує своєчасної (і, бажано, впорядкованої) евакуації сотень тисяч жителів, число яких виросте до мільйонів, якщо виверження переросте в події плініанського типу", - попередив вулканолог.

За його словами, вулкани можуть проявляти деякі ознаки активності, але потім згасають без сліду виверження. "Вулкани не вивергаються, коли ми вважаємо, що вони "прострочені", - додав Бенке.

Двох вже замало: Українці отримуватимуть три платіжки за газ

субота, 19 червень 2021, 9:19

В Україні будуть надходити три платіжки за газ. Окрім вартості самого блакитного палива і плати за транспортування, також доведеться платити і за обслуговування внутрішньобудинкових мереж. Останній тариф обіцяють зробити дещо меншим, ніж чинна абонплат...

У Росії на аеродромі розбився пасажирський літак

субота, 19 червень 2021, 8:55

У суботу, 19 червня, в Росії на Кузбасі (Кемеровська область) літак Л-410 здійснив аварійну посадку. Попередньо в результаті інциденту загинули чотири особи, ще 17 постраждали, зазначають Патріоти України. Про це повідомили РИА Новости з посиланням на ...