Треба зробити все терміново: Українцям без лічильників повинні від'єднати газ уже через місяць

В Україні вже з 1 січня всім, у кого немає газових лічильників, буду від'єднувати блакитне паливо. Така норма прописана в законі "Про комерційний облік газу", який не переглянули нардепи. Як розповіла голова енергетично-житлових програм "Опори" Тетяна Бойко, близько трьох мільйонів сімей найближчим часом за законом можуть позбутися газу, передають Патріоти України.

Водночас експертка вважає, що найімовірніше, блакитне паливо не від'єднають, хоча повинні були б це зробити. "Я не думаю, що такій кількості українців від'єднають газ", – розповіла експертка. Водночас вона зазначає: у цій ситуації звинувачувати облгази не варто, мовляв, зараз немає можливості за свій рахунок встановити лічильники.

Фактично вже з 1 січня мільйони сімей можуть залишитись без газу в розпал опалювального сезону. За оцінками глави профільного відділення "Опори" Тетяни Байко, нововведення може стосуватися майже трьох мільйонів сімей. "Я не думаю, що почнуть від'єднувати газ такій великій кількості споживачів", – говорить Бойко. Таку інформацію також підтвердив і заступник голови профільного комітету Олексій Кучеренко.

Спіймали карася з червоними плямами? Експерти пояснили, чи можна їсти таку рибу

понеділок, 22 червень 2026, 10:49

Під час риболовлі нерідко трапляються карасі або коропи з червоними плямами, припухлостями чи навіть невеликими виразками на тілі. Такий улов викликає занепокоєння у багатьох рибалок, адже не завжди зрозуміло, чи безпечно вживати таку рибу в їжу. Фахів...

Від цього залежить пенсія: хто з пенсіонерів має підтвердити право на виплати

понеділок, 22 червень 2026, 10:42

Пенсіонери, які виїхали з тимчасово окупованих територій або перебувають за кордоном, мають дотримуватися певних вимог для отримання українських виплат. Головна умова - підтвердження того, що ви не отримуєте пенсію від органів окупаційної влади. Про це...