Третя Пречиста. Народні вірування, прикмети й заборони на Свято Введення до храму Пресвятої Богородиці

Свято Введення до храму Пресвятої Богородиці християни східного обряду відзначають 4 грудня. Це одне з дванадесятих свят, яке ще називають Третьою Пречистою.

За народними віруваннями, цього дня зима остаточно приходить на землю і вступає у свої права. За прикметами, якщо цього дня тепло, то надалі зима буде холодною. Якщо ж холодно ‒ взимку погода буде м'якою.

У народі вважали, що цього дня вода стає чарівною, тому дівчата давали нею напитися хлопцям, які їм подобалися. На Третю Пречисту в українців був звичай ходити в гості. Казали, якщо першою у дім зайде жінка – слід чекати невдачі, якщо чоловік – на господарів чекає достаток.

Цього дня не можна зайвий раз веселитися, а також тяжко працювати. Заборонялося шити, плести й вишивати.

Оскільки зараз триває піст, не можна укладати шлюби й вінчатися. Ця заборона особливо сильна на Третю Пречисту.

Ні, не для наруги: В Одесі хлопець знімав прапори України

понеділок, 30 січень 2023, 23:27

В Одесі затримали 22-річного хлопця, які зняв з фасадів будинків 13 прапорів України. Він пояснив, що планував продати стяги на ринку. Про це повідомили в Нацполіції Одеської області, передають Патріоти України. Хлопця затримав комендантський патруль. ...

Краса потребує "жертв"? Дочка Елвіса Преслі передчасно померла через... дієту

понеділок, 30 січень 2023, 21:42

Дочка Елвіса Преслі Ліза Марі перед смертю сиділа на небезпечній дієті. Це і могло її вбити. 54-річна Ліза Марі сильно підірвала своє здоров'я, намагаючись схуднути до церемонії нагородження "Золотий глобус", повідомляють Патріоти України. "За 2 місяці...