Троїцька батьківська субота-2020: Що потрібно зробити і чого не можна в цей день

В цей день в храмах моляться про всіх людей, що коли-небудь жили на світі, саме тому батьківська субота ще називається вселенською.

Троїцька батьківська субота в 2020 році випадає на 6 червня, за день до Дня Святої Трійці, 7 червня. Цей день буде в цьому році особливим, бо через карантин на суботу перенесені поминальні дні, зокрема в Києві. У ПЦУ також перенесли поминальні служби в храмах і на кладовищах з Радониці, 28 квітня, на цей день. Що суворо заборонено робити в цей день, традиції і звичаї - в матеріалі, який Патріоти України пропонують вашій увазі.

Що значить Троїцька субота

В цей день в храмах моляться про всіх людей, що коли-небудь жили на світі, саме тому батьківська субота, 6 червня, ще називається вселенською. У цей день заведено передавати священнику записки з іменами померлих близьких вам людей. Також віруючі можуть поставити свічу на спеціальний квадратний підсвічник, який називають канун. Поруч з ним - столик, куди слід покласти щось з продуктів (хліб, цукерки, крупи, червоне вино). Їх благословлять і роздадуть бідним.

Прийнято в цей день також роздавати милостиню нужденним і просити у них помолитися за близьких померлих людей. Помолитися за близьких, які покинули нас, можна і вдома. Найголовніше - молитва має йти від чистого серця. "Упокій, Господи, душу спочилого раба/раби Твого/Твоєї (називається ім'я)". Якщо ж поминаються кілька осіб, то потрібно сказати "душі рабів Твоїх". Ось найпростіша молитва.

Традиції, обряди і повір'я цього дня

Раніше в народі вірили, що на Трійцю душі померлих тимчасово поверталися до своїх тіл. Звідси пішла традиція прикрашати могили свіжою зеленню і прибирати там напередодні проводів. Адже місце спочинку повинно сподобатися покійному і показати, що його люблять і пам'ятають про нього.

Крім того, вважалося, що в суботу напередодні Трійці русалки виходили з річки і гойдалися на гілках дерев. Щоб від них захиститися на берегах палили багаття. А якщо у цей день йшов дощ, люди вірили, що буде великий врожай грибів і ягід, а літо буде спекотне.

Що суворо заборонено робити в Троїцьку поминальну суботу

  • Вважалося, що не можна поминати самогубців.
  • Не можна поминати покійних злими словами.
  • Їжу на могилах теж небажано залишати.
  • Також не можна пити алкоголь поруч з могилами.

Зазначимо, що традиційно поминальні дні в Україні масово проводяться через тиждень після Великодня. Але в цьому році в Православній церкві України заявили, що Радоницю з вівторка, 28 квітня, перенесли на 6 червня.

А 31 жовтня 2020 буде ще одна - Димитрівська батьківська субота.

У Києві також Проводи призначили на цей день. З 6 по 8 червня в столиці запускають додаткові маршрути міського транспорту. Вони допоможуть киянам дістатися до Південного, Північного та Лісового кладовищ.

Джерело: РБК-Styler

"Ложь руководства РФ в вопросе коронавируса, достигла того апогея, когда сами же лгуны путаются в своих показателях", - Злий Одесит

понеділок, 13 липень 2020, 16:26

"С самого первого дня фиксации первого зараженного коронавирусом в России было понятно, что освещение данного вопроса официальными источниками подвержено очень жесткой цензуре и манипуляциям", - пише у своєму блозі Злий Одесит, передають Патріоти Украї...

Не для нервових: Кажан з 1,5-метровими крилами налякав мережу (фото)

понеділок, 13 липень 2020, 16:14

Користувачів мережі налякало фото великого кажана, розмах крил якого становить до 1,7 метра. Так, на фото, яке стало вірусним у Twitter, потрапив гривастий ацеродон - це вид кажанів, що мешкає на Філіппінському архіпелазі, передають Патріоти України. К...