Розподіл "тисячі від Зеленського" має обмежений позитивний ефект для економіки, але надасть адресну підтримку для витрат на життєво необхідні товари і послуги. Однак, на думку деяких експертів, кошти були б більш ефективними як інвестиції в малий бізнес і соціальні програми. Таку думку висловив секретар комітету ВР з питань економічного розвитку Ярослав Рущишин в коментарі ЗМІ. За його словами, ці кошти можна було б спрямувати на інвестиції або на адресну допомогу тим, хто справді її потребує, тобто малозабезпеченим родинам, передають Патріоти України.
Рущишин вважає, що виплати можуть негативно вплинути на економіку і підривають зусилля, спрямовані на формування у громадян фінансової відповідальності. "Це абсурдно, коли люди отримують гроші ні за що, адже таке рішення формує у громадян помилкові очікування, і це не сприяє розвитку економічної стійкості країни," – заявив депутат.
Він також наголосив, що, на його думку, у Кабінеті міністрів могли бути шоковані цією ініціативою, оскільки вона не перебуває у прямій компетенції президента. За словами Рущишина, такі кошти могли б мати більший ефект, якби спрямовувалися через цільові програми або соціальну підтримку.
Перший заступник міністра економіки Олексій Соболев запевняє, що ця виплата є чітко "маркованою" і має на меті стимулювати внутрішній попит на певні товари і послуги. Гроші надходитимуть на спеціальну віртуальну картку "Національного кешбеку", яку можна буде оформити через додаток Дія. Українці зможуть витратити кошти на комунальні послуги, ліки, транспорт, мобільний зв’язок, українські книги, або переказати на підтримку ЗСУ. Кошти не можуть використовуватися на військові потреби, оскільки це фінансування надане міжнародними донорами, а видатки чітко регламентовані їхніми умовами.
Рущишин зауважив, що розподіл такої допомоги не сприяє загальному економічному зростанню і не матиме значного впливу на збільшення споживання у малому і середньому бізнесі. На його думку, якби уряд спрямовував кошти на підтримку малозабезпечених, зокрема через підвищення пенсій, вони б одразу поверталися в економіку, підвищуючи попит. Він зазначає, що економіка більше виграє від цільових інвестицій, які б сприяли розвитку промисловості, малого бізнесу або соціальних програм для вразливих груп населення.
Соболев підкреслює, що виплата тисячі гривень спрямована на підтримку саме вразливих категорій населення, особливо у зимовий період, коли витрати на комунальні послуги, ліки та транспорт значно зростають. За словами чиновника, ініціатива дозволить швидко і адресно допомогти населенню без значного збільшення державного боргу. Кошти виділені в рамках перерозподілу існуючих програм, які не встигають освоїти до кінця року, тому нове фінансування не потрібне. Він наголошує, що програма також допоможе українцям підтримати малий бізнес, витрачаючи кошти на товари та послуги всередині країни.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц розкритикував американського мільярдера, очільника Департаменту з питань ефективності уряду США Ілона Маска за підтримку партії "Альтернатива для Німеччини" (AfD), передають Патріоти України. Як передає WELT, на Всесвітньом...
Експерти кажуть, що "Ісус Христос" може бути не ім’ям центральної фігури християнства. Вчені вважають, що справжнє ім’я звучало його рідною мовою – арамейською – і вона зовсім не схожа на нашу сучасну версію, передають Патріоти України. Ім’я "Ісус" про...