Це може врятувати життя: Лікарі розповіли, коли біль у горлі - симптом смертельно небезпечної хвороби

Лікарі з'ясували, в яких випадках біль в горлі може бути ознакою серйозного захворювання, а саме - небезпечного і агресивного раку гортані. Про це пише видання Healthline, передають Патріоти України.

Пройти обстеження рекомендується, якщо біль в горлі тривала, і до неї приєднуються такі симптоми, як труднощі з ковтанням, біль у вухах. При цьому прямого зв'язку між раком гортані і болем в горлі немає, говорить доктор Вейлін Ву з організації Cancer Research UK. Тобто сам по собі симптом не сигналізує про онкологію. Є ще ряд інших факторів.

У Британії пацієнти зі стійкою хрипотою або опухлою шиєю отримують додаткову рекомендацію перевіритися на онкологію. Особливо це стосується літніх людей. "Головне значення дослідження полягає в тому, що ми виявили, що хрипота є важливим симптомом раку гортані, але ризик розвитку раку гортані значно збільшується, коли вона поєднується з постійним болем в горлі", - говорить доктор Елізабет Шепард, один з авторів дослідження, проведеного в Ексетерському університеті.

Що важливо знати про рак гортані

  • Найчастіше ця онкологія вражає чоловіків.
  • Факторами ризику безпосередньо є куріння і алкоголь.
  • При ранній діагностиці прогноз поліпшується.
  • На пізніх стадіях може знадобитися операція з видалення всієї гортані або її частини, після чого говорити або дихати звичайним способом буде неможливо.

Батьків втратило двоє дітей: У Києві під час російської атаки 18 січня загинуло подружжя з Вінниччини

понеділок, 20 січень 2025, 16:37

Внаслідок російської атаки на Київ у суботу, 18 січня, загинуло подружжя з Вінницької області Олексій та Світлана. Вони приїхали до столиці у справах. Про це на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook повідомила місцева жителька Соня Голованюк. Тіл...

В Україні можуть відкрити аеропорт під час війни: Романенко пояснив, за яких умов та що буде в разі пуску ракет

понеділок, 20 січень 2025, 16:30

В Україні розглядають можливість відкриття аеропортів навіть під час війни, зокрема у Львові, однак експерти наголошують на значних ризиках, пов’язаних з атаками балістичних ракет "Кинджал". У разі їхнього запуску час підльоту становить лише 10-12 хвил...