З формальної точки зору Новий рік в усьому світі настає в одну і ту ж дату – 1 січня. Таким є глобальний підхід до літочислення, однак не в усіх країнах традиційний початок року відзначають саме в цю дату. Деякі народи досі орієнтуються на місячний та сонячний календарі, як і в давнину. OBOZ.UA розповідає, де у світі Новий рік відзначають в інакші даті, передають Патріоти України.
Ізраїль
Країна, хоч і дотримується стандартного григоріанського календаря, все ж свята всі святкує за юдейською традицією. Відповідно до неї, святом початку року вважається Рош га-Шана. Випадає воно на 1 та 2 число місяця тішрею. Тобто на другу половину вересня – початок жовтня. А 1 січня в країні звичайний робочий день.
Китай
Зміну календарного року 1 січня в Китаї теж відзначають, але справжнє свято відбувається у день, коли на небі вдруге після зимового сонцестояння сходить молодик. Це свято в країні вважається початком весни і широко святкується з масовими фестивалями, видовищними феєрверками і гучною музикою. Відбувається це приблизно у другій половині січня – лютому. До речі, саме у цей день вступає в силу нова тварина-господар року за китайським календарем.
В’єтнам
Оскільки країна живе за тим же календарем, що і сусідній Китай, то святкування зміни року тут теж відбуваються у ті ж дні. В’єтнамці відзначають Новий рік по кілька днів – можуть присвятити урочистостям та веселощам цілий тиждень, так його тут люблять.
Південна Корея
Схожий місячно-сонячний календар досі в ходу у Південній Кореї. Першим днем нового року тут вважається свято Соллаль. Зазвичай воно випадає на початок лютого. Відзначають його три дні. В цей час родини проводять багато часу разом, їдять традиційні святкові страви і вшановують пам’ять предків. Важливим ритуалом є зустріч першого в році сходу сонця на березі моря.
Саудівська Аравія
Держава, яка строго дотримується норм ісламу, заборонила відзначати новий рік 1 січня. За прикрашену ялинку, новорічний костюм чи іншу святкову атрибутику можуть навіть заарештувати. В Саудівській Аравії Новий рік святкують 21 березня – у день весняного рівнодення.
Іран
Схожих традицій дотримуються і в Ірані. Щоправда, тут Новруз – а саме таку назву має свято весняного рівнодення – відзначають 22 березня. Взагалі Новруз шанують в усіх іранських, деяких тюркських та деяких кавказьких народів. Наприклад, в Афганістані, Азербайджані, Албанії, Казахстані, Киргизії, Македонії, Таджикистані, Туреччині та Узбекистані.
Бангладеш
Святкування настання нового року тут відбувається за бенгальским календарем. І припадає на 14 квітня. Значна частина урочистостей відбувається на відкритому повітрі.
Індія
В державі немає єдиного дня святкування Нового року. Адже індійський народ є величезним сплавом із різних етносів і культур, які мають власний підхід до свята. На державному рівні його відзначають 22 березня, але, скажімо, у штаті Керала, святкування припадають на 13 квітня, а південні регіони відзначають його восени.
Енергосистема України перебуває в складній ситуації через велику кількість масованих ударів РФ. Втім, енергетикам вдається стабілізувати роботу енергосистеми та зменшити обмеження. Ймовірно, якщо в січні температура буде нижчою, то тривалість відключе...
Командир батальйону «Свобода» Петро Кузик у інтерв’ю «Українській правді» розповів, які новини з цивільного життя торік найбільше шокували його та побратимів. Так, за словами військового, вразив нардеп Юрій Бойко, який відкрито виступив із проросійсько...