Під час дії воєнного стану та загальної мобілізації в Україні військовозобов'язані, які отримують повістки, мають проходити військово-лікарську комісію (ВЛК). У разі незгоди з її висновком, передбачена можливість оскарження – як у досудовому, так і судовому порядку, передають Патріоти України.
Про це повідомляє Міністерство юстиції України. Також подання позову не зупиняє дію висновку ВЛК, тому важливо не зволікати з процесом.
Досудове оскарження рішення ВЛК
Першим етапом є подання письмової заяви до комісії вищого рівня. Оскарження можливе відповідно до підпорядкування:
За результатами розгляду вища ВЛК може залишити скаргу без задоволення, чи призначити повторний або контрольний медичний огляд для остаточного визначення придатності до військової служби.
Необхідні документи для досудового оскарження:
Судовий порядок оскарження рішення ВЛК
Оскаржити висновок ВЛК можна також у суді. ВЛК вважаються органами військового управління, які здійснюють владні функції, тому спори з ними розглядаються в адміністративному судочинстві.
Терміни для подання позову:
Позовна заява повинна містити:
До заяви потрібно додати:
Важливо: подача позову не зупиняє дію висновку ВЛК, тому радять не затягувати з процесом звернення до суду.
Через передбачені законодавством пільги значна частина прокурорів в Україні виходять на пенсію до 50 років, існує навіть декілька тих, хто отримує її до 40 років. Про це йдеться у матеріалі ЕП, передають Патріоти України. За даними Мінсоцполітики, в Ук...
В Україні в рамках воєнного стану та загальної мобілізації лише деякі категорії уповноважених осіб мають право перевіряти в українців військово-облікові документи. Під час перевірки необхідно також мати при собі документ, що посвідчує особу, передають ...