
У Києві померла від коронавірусу важкохвора пацієнтка, яку відмовлялися перевести зі стаціонару в реанімацію Київської лікарні №8. Про це повідомляє волонтер Антоніна Селіна, передають Патріоти України.
47-річну Світлану, за словами родича померлої, хотіли спочатку забезпечити апаратом СРАР, а після лікарі зажадали, щоб їй шукали місце в реанімації іншої лікарні. Як заявили волонтери, лікарі не могли не розуміти, що швидка не візьметься перевозити пацієнтку з дуже низькою сатурацією (норма кисню в крові). Вони мотивували свої вимоги тим, що в реанімації лікарні нібито не було вільного місця. За даними волонтерів, ліжко для Світлани було.
Жінка хворіла на діабет і мала кілька хронічних захворювань. Її доставили до медзакладу після інфікування коронавірусом. У ніч на неділю у Світлани впала сатурація. Через чотири години її синові повідомили про погіршення стану матері. Медики просили привезти їм апарат СРАР. Але коли чоловік знайшов його, вони зажадали шукати їй місце в реанімації іншої лікарні. Тоді чоловік звернувся до волонтерів.
Медики наполегливо відмовлялися від отримання апарату СРАР, купленого волонтерами. Активісти дзвонили в МОЗ, де говорили, що місця в 8 лікарні є. Син Світлана навіть заявив, що готовий дістати апарат ШВЛ, але лікарі сказали, що "для нього немає місця" в лікарні. Жінку все ж перевели в реанімацію. Місця там були. Жінку інтубувати, але вона померла.
30 червня відбудеться повня у сузір'ї Козерога, яка цього року набуває особливо напруженого характеру. Це буде перша повня після червневого сонцестояння, а значить, у Північній півкулі Місяць буде незвичайно низько над горизонтом, а в Південній півкулі...
У червні 2026 року більше громадян, які потребуть матеріальної підтримки під час війни, зможуть отримати виплати від Управління Верховного комісара Організації Об'єднаних Націй у справах біженців (УВКБ ООН). Реєстрація на допомогу стала доступною у ще ...