Питання мобілізації в Україні є комплексним. Першочергово це питання стосується ротації військових. Про це заявив очільник Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександр Завітневич в інтерв'ю АрміяInform, передають Патріоти України.
З його слів, перебування на лінії фронту повинно базуватися на ротаційній основі, а також потрібне законодавче визначення терміну перебування на передовій.
На думку Завітневича, справедливість мобілізації визначатиметься справедливими механізмами її організації та проведення.
"По-перше, це об’єктивний та повноцінний облік усіх військовозобов’язаних, чітке визначення їхніх обов’язків щодо своєчасного надання у встановлений порядок даних про себе. Отже, справедлива мобілізація — це не про те, щоб усі обов’язково потрапили до окопів", - сказав Завітневич.
Він також зазначив, що кожен громадянин визначеної вікової категорії повинен або воювати, або працювати на перемогу. Раніше президент України Володимир Зеленський висловився про справедливу мобілізацію.
"Питання справедливої мобілізації – це питання ротації. Ти втомлений, ти повинен відновлюватися. Ти виходиш відновлюватися, а замість тебе приходить інша людина, професійна, яка пройшла відповідне тренування. І від цього залежить мобілізація", – заявив президент.
Президент Володимир Зеленський обіцяв, що всі зарплати і пенсії в Україні будуть виплачені згідно із законом, уряд має на це гроші. Крім того, у березні 2025 року буде проведено індексацію пенсій, що частково компенсує зростання споживчих цін, передают...
На Полтавщині засудили чоловіка, який відмовився від мобілізації. Суд призначив йому 3 роки позбавлення волі.Про це стало відомо з вироку Лубенського районного суду Полтавської області, повідомляє ТСН. Раніше його визнали придатним до служби, передають...