В Україні пацієнти з коронавірусом, яких підключають до апарату штучної вентиляції легенів, практично не мають шансів на одужання. Про це в коментарі "Апострофу" заявила лікар-інфекціоніст Києво-Святошинської ЦРЛ Ольга Вознюк, передають Патріоти України.
За її словами, таких пацієнтів в Україні вводять в медикаментозний сон. "А ліжка, на яких вони лежать, без протипролежневих матраців, та й в лікарнях немає достатньої кількості персоналу догляду за такими пацієнтами", - зазначила вона.
За словами Вознюк, в інших державах виживають тільки 20% пацієнтів, яких підключали до ШВЛ. "Що вже говорити про Україну. У нашій лікарні важкі пацієнти, які вижили в реанімації, що не були інтубовані. Интубують тільки тих, хто зовсім не може дихати, але з них ніхто не вижив", - додала вона.
У свою чергу екс-глава СЕС України Святослав Протас заявив "Апострофу", що вкрай часто такі апарати можуть бути джерелами захворювань.
"ШВЛ дуже важко знезаражувати: там багато складних дрібних деталей. Це складна і довга процедура, тому через порушення правил знезараження апаратів, вони стають джерелом так званих ШВЛ асоційованих пневмоній і сепсисів, адже там накопичуються інші мікроорганізми, які характерні для внутрішньолікарняного середовища" , - сказав він.
Педагоги, що працюють у приватних школах, мають право на відстрочку від мобілізації, як і їхні колеги з державних шкіл. Адже форма фінансування навчального закладу, згідно з чинним законодавством, не впливає на можливість отримання відстрочки викладача...
В Україні за підсумками червня зафіксовано найнижчу інфляцію з березня 2025 року. У річному обчисленні зростання цін сповільнилося з 15,9% до 14,3% до червня-2024. Одним із ключових драйверів загальної інфляції залишилося подорожчання продуктів харчува...