В Україні під час мобілізації для визначення придатності до військової служби військовозобов'язані та резервісти проходять перевірку військово-лікарської комісії (ВЛК). Лікарі яких спеціальностей оглядають військовозобов'язаних і що потрібно знати мобілізованому, розбирався ТСН.ua.
ВЛК, ухвалюючи висновок про придатність чи непридатність, керується "Розкладом хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби, служби у військовому резерві", який містить 86 статей. Проходження ВЛК регулюється Положенням про військово-лікарську експертизу, що затверджене міністром оборони України від 14 серпня 2008 року.
Адвокат Олег Леонтьєв в інтерв'ю "Українському радіо" розповів про те, які лікарі входять до складу ВЛК.
Військовозобов'язаного оглядають:
"Маємо знати такий момент. До серпня 2023 року ТЦК перед оглядом мали обов’язок витребувати дані з різних диспансерів, чи не перебуває людина десь на обліку – у психоневрологічному, туберкульозному, шкірно-венерологічному диспансері тощо – для того щоб мати повну картину про стан здоров’я військовозобов’язаного. Зараз цей обов’язок скасовано", – зазначив юрист.
Постанова ВЛК про ступінь придатності до військової служби військовослужбовця чинна протягом 12 місяців з моменту проведення медичного огляду. Для офіцера — 6 місяців, для військовослужбовця ДШВ чи морської піхоти — 24 місяці.
Відповідно до нових правил, ухвалених недавно, після ВЛК військовозобов'язані отримають один з п'яти статусів:
Колишній президент ФІФА Мішель Платіні став свідком пограбування власного маєтку, . Про те, що Платіні пограбували, передають Патріоти України з посиланням на RMC Sport. . У повідомленні зазначено, що у п’ятницю, 18 липня, Платіні розбудив сторонній ш...
Український боксер Олександр Усик 17 липня спантеличив команду британського спортсмена Даніеля Дюбуа фразеологізмом про коней. Про це повідомив "Чемпіон", передають Патріоти України. Під час фінальної пресконференції перед боєм за титул абсолютного чем...