Те, з якою швидкістю ходить людина після 40 років задає темп її старінню. Люди, які ходять повільно, старіють швидше: на їхніх обличчях раніше з'являються глибокі зморшки, а мозок зменшується в розмірах, повідомляють Патріоти України із посиланням на JAMA Network Open.
Щоб оцінити загальний стан здоров'я, особливо у віці після 65 років, часто вимірюють швидкість ходи. Це гарний показник сили м'язів, функції легенів, балансу, сили хребта і зору. Старші люди рухаються повільно, бо є ризик деменції.
"Наше дослідження виявило, що повільна хода є сигналом певних проблем задовго до настання старості", — пояснив Террі Моффіт, професор з Королівського коледжу Лондона і Дюкського університету в США.
Люди, які ходять повільно, вже в 45 років мають більш виражені ознаки вікових змін: гірший стан легеневої тканини, зубів та імунної системи в порівнянні з тими, хто ходить швидко. Сканування мозку показало, що у повільніших людей в більшості випадків мозок має ознаки прискореного старіння.
Вчені вважають, що цей зв'язок формується ще в дитинстві. Вимірювання швидкості ходи в молодому віці може допомогти уникнути передчасного старіння. Зараз опрацьовують різні методи лікування - від низькокалорійних дієт до цукрознижуючих препаратів. Ті хто входить до групи ризику, зможуть змінювати свій спосіб життя, залишаючись молодими і здоровими, запевнили науковці.
У часи Радянського Союзу телевізори мали зовсім інший вигляд, ніж сучасні моделі. Їхні корпуси виготовлялися з дерева. Використання дерев'яних корпусів для телевізорів було поширене не лише в СРСР, але й в інших країнах, таких як США, Японія та країни ...
Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 13 травня 1996 року стрілки годинників в Україні переводять на одну годину назад щоосені останньої неділі жовтня і на годину вперед щороку навесні останньої неділі березня. Традиційно перехід на зимови...