Цей фактор вирішує все: Названо причину, чому чоловіки частіше за жінок хворіють на рак

Чоловіки хворіють онкологічними захворюваннями частіше жінок через мутації в гені TP53. Як повідомили австралійські вчені, даний ген кодує білок р53, який часто називають "стражем генома" - p53 стежить за ушкодженнями ДНК, і якщо їх накопичується занадто багато, він зупиняє клітинний розподіл і включає програму апоптозу (клітинного самогубства), передають Патріоти України.

Дослідники відзначають, що якщо ж р53 через мутації працює погано, або його в клітці дуже мало, в ДНК почнуть накопичуватися інші мутації, які можуть спровокувати нестримний раковий розподіл.

Вчені припустили, що мутації в ТР53 належать до числа переважно чоловічих, тому у них частіше розвиваються онкозахворювання. Також дослідження показали, що у жінок мутовані Х-хромосомні гени, що впливають на р53, часто просто відключаються, і тому не можуть погано вплинути на р53. У чоловіків же такі гени продовжують працювати і після мутацій, збиваючи р53 з пантелику, що знову ж таки загрожує злоякісним переродженням клітин.

Мав безліч ворогів та пережив не один замах: У московському фітнес-клубі застрелили відомого кримінального авторитета (відео)

понеділок, 12 квітень 2021, 21:42

У московському фітнес-клубі «Червоні вітрила» застрелили «злодія в законі» Алі Гейдарова, відомого як Алік Рудий або Альберт Пітерський. Про це повідомляє Telegram-канал Вaza, передають Патріоти України. При собі у жертви знайшли документи на ім'я Генн...

Помста за підтримку України? Росія терміново припиняє пасажирське авіасполучення з Туреччиною

понеділок, 12 квітень 2021, 21:37

Зразу після плідної зустрічі Зеленського з Ердоганом в Стамбулі, у Москві різко згадали про епідеміологічну небезпеку, котра може загрожувати російським туристам. "Ми прийняли рішення обмежити регулярне та чартерне авіасполучення, що здійснюється з рос...