Цей фактор вирішує все: Названо причину, чому чоловіки частіше за жінок хворіють на рак

Чоловіки хворіють онкологічними захворюваннями частіше жінок через мутації в гені TP53. Як повідомили австралійські вчені, даний ген кодує білок р53, який часто називають "стражем генома" - p53 стежить за ушкодженнями ДНК, і якщо їх накопичується занадто багато, він зупиняє клітинний розподіл і включає програму апоптозу (клітинного самогубства), передають Патріоти України.

Дослідники відзначають, що якщо ж р53 через мутації працює погано, або його в клітці дуже мало, в ДНК почнуть накопичуватися інші мутації, які можуть спровокувати нестримний раковий розподіл.

Вчені припустили, що мутації в ТР53 належать до числа переважно чоловічих, тому у них частіше розвиваються онкозахворювання. Також дослідження показали, що у жінок мутовані Х-хромосомні гени, що впливають на р53, часто просто відключаються, і тому не можуть погано вплинути на р53. У чоловіків же такі гени продовжують працювати і після мутацій, збиваючи р53 з пантелику, що знову ж таки загрожує злоякісним переродженням клітин.

Хіти тижня. Він, вона і... штанга: Ківу спіймали на перегляді пікантного відео в Раді

п’ятниця, 13 грудень 2019, 4:00

На ролику, який переглядає народний депутат, чоловік займається жимом штанги, коли дівчина сідає йому на обличчя. Народного депутата від Опозиційною платформи "За життя" Іллю Ківу застали за переглядом пікантного ролика в сесійній залі парламенту в сам...

Хіти тижня. "Премія Дарвіна": Українці обговорюють поїздку кримського "єдинороса" за українським паспортом

п’ятниця, 13 грудень 2019, 2:00

Кучерявий їхав в Херсонську область отримувати український закордонний паспорт.