Цей фактор вирішує все: Названо причину, чому чоловіки частіше за жінок хворіють на рак

Чоловіки хворіють онкологічними захворюваннями частіше жінок через мутації в гені TP53. Як повідомили австралійські вчені, даний ген кодує білок р53, який часто називають "стражем генома" - p53 стежить за ушкодженнями ДНК, і якщо їх накопичується занадто багато, він зупиняє клітинний розподіл і включає програму апоптозу (клітинного самогубства), передають Патріоти України.

Дослідники відзначають, що якщо ж р53 через мутації працює погано, або його в клітці дуже мало, в ДНК почнуть накопичуватися інші мутації, які можуть спровокувати нестримний раковий розподіл.

Вчені припустили, що мутації в ТР53 належать до числа переважно чоловічих, тому у них частіше розвиваються онкозахворювання. Також дослідження показали, що у жінок мутовані Х-хромосомні гени, що впливають на р53, часто просто відключаються, і тому не можуть погано вплинути на р53. У чоловіків же такі гени продовжують працювати і після мутацій, збиваючи р53 з пантелику, що знову ж таки загрожує злоякісним переродженням клітин.

В Україну повертається справжня спека: Синоптик розповіла, до чого готуватися

понеділок, 3 серпень 2020, 17:14

У вівторок, 4 серпня, в Україну почне повертатися спека, опадів не очікується в жодній області країни. Про це розповіла синоптик Наталія Діденко у себе на сторінці в Facebook, передають Патріоти України. Вона уточнила, що температура повітря в окремих ...

Вдруге за рік: Сім'я переможця "Євробачення" втратила дитину (фото)

понеділок, 3 серпень 2020, 16:24

Переможець пісенного конкурсу "Євробачення-2015", шведський співак Монс Сельмерльов і його дружина втратили дитину. Про трагедію в родині повідомила його дружина К'яра Джонсон Сельмерльов на особистій сторінці в Instagram. За два тижні до цього пара ро...