15 серпня в церкві відзначають перенесення мощей апостола від сімдесяти Стефана. У народному календарі - Степан Сінник. Про традиції та заборони на церковне свято і прикмети цього дня - у матеріалі, передають Патріоти України.
Святий Стефан жив у I столітті, був старшим серед семи дияконів, поставлених апостолами Христа, тому його називають архідияконом. Також він був обраний апостолом від сімдесяти і нарівні з іншими апостолами проповідував у Єрусалимі християнську віру.
Якось в одній зі своїх проповідей він сказав, що "Всевишній не в рукотворних храмах живе". Його слова були сприйняті як богохульство - особливо обурило слово "рукотворний", що вживалося щодо язичницьких ідолів. Тому Стефана засудили до суду. Досі невідомо, був він страчений за вироком чи забитий камінням натовпом. Мощі святого знайшли лише через 4 століття після смерті - 15 серпня відзначають перенесення мощей у столицю Візантії з Єрусалима. Оскільки вони мають цілющу силу, то частинки мощей швидко розійшлися по всьому світу.
Святого Стефана вшановують 15 серпня за юліанським календарем. За новоюліанським календарем (з 1 вересня 2023 року) згадувати його будуть 2 серпня.
У народі 15 серпня - свято Степан Сінник. Цього дня закінчували прибирати сіно.
Є кілька заборон цього дня:
Триває Успенський піст, який розпочався 14 серпня. Забороняється бурхливо веселитися, а тим, хто постить, не можна вживати продукти тваринного походження - цього дня дозволена гаряча їжа з олією.
Святого архідиякона Стефана молять про прощення гріхів і любов до ближніх. Також святого Стефана вважають покровителем тварин, особливо коней. За старих часів їх мили, добре годували і вплітали стрічки в гриву.
Цього дня можна збирати лікарські трави - м'яту, ромашку, пижмо, конюшину, божі сльози. Наші предки плели з них так званий "Степанів вінок", який зберігали в домі. Якщо хтось із домашніх хворів, із вінка брали трохи трав і заварювали з ними чай - так проганяли хворобу.
Уряд України продовжить термін перебронювання працівників критичних підприємств до 31 березня через наслідки кібератаки, що унеможливила вчасне оновлення документів. Очікується, що таке рішення дасть компаніям додатковий час для оформлення бронювання, ...
Стан папи Римського Франциска залишається критичним, він отримує кисень через носові канюлі, також у нього виявили початкову ниркову недостатність, передають Патріоти України. Водночас від учорашнього вечора у нього не було жодного респіраторного кризу...