Деякі українці шукають зраду у відключеннях електроенергії попри масовані ракетні атаки на енергосистему, зазначають Патріоти України.
Журналістка Іванна Коберник зробила допис, де навела вичерпні пояснення енергетика, як і чому в Україні наразі відбуваються відключення електроенергії: "Йде масована ракетна атака на енергосистему. Одночасно збільшується обсяг відключень електроеенергії. По всій країні до графіків погодинних відключень додалися аварійні відключення. Це вже 12-та масована атака на енергетику, але для багатьох людей перше і друге речення все ще не повʼязані між собою.
У вайберах ОСББ вже репостять вчорашні прогнозовані графіки на 1-2 черги на день і шукають зраду, чому світло обіцяли, а його нема. В чаті будинку моєї мами палає, але в ньому є професійний енергетик, він щойно розмістив пояснення, яке на цьому етапі вдовольнило навіть найбільш затяту пані поважного віку, яка щодня рахує скільки був відключений її будинок з 2-ї черги і сусідній з 3-ї. Тому скопіюю, може і вам пригодиться для пояснень на сьогодні.
Пані: Графік в Києві цифровому не змінився! Чому нема світла? Мало бути!
Енергетик: Наразі йде ракетна атака на енергосистему. Якщо йде враження об'єктів під час роботи енергоблоків та передачі - наслідки значно гірші й відновлення суттєво довше. Тому робляться превентивні відключення. Як довго - допоки не завершиться атака плюс година. Або довше, якщо будуть суттєві руйнування.
Ще раз прошу звернути увагу: в найгіршому випадку електроенергії не буде взагалі. В найгіршому на який є план базовий план відключень - 7 годин немає, 2 є.
Пані: Але ж не завжди такий графік навіть після атак!
Енергетик: Це базовий графік, на який орієнтується диспетчер. І якщо по ньому немає відключень, то це тому, що енергетики встигли відновити певне обладнання.
Пані: Зрозуміло! Світло буде з 11 до 13.
Енергетик: В ідеалі - так. Якщо не буде вражень підстанцій, які забезпечують нашу частину міста, що фізично унеможливить передачу. А можуть і раніше нам увімкнути, якщо ППО відібʼється і дадуть відбій".
До Коберник в коментарі прийшов український журналіст та редактор Сергій Сидоренко: "Мені щоразу складно повірити, що ці люди не стібуться, а реально мають купи г**на та тирси в голові. Пардон за нетолерантність, але це реально поза розумінням - попри те, що вживу бачу, що воно реально є", — написав він.
У той час як, за прогнозами експертів, у 2025 році продукти можуть подорожчати приблизно на 20%, у 2024-му деякі продовольчі товари зросли у ціні в 1,5 — 2 рази. Рекордсменами виявились капуста, морква та загалом овочі, передають Патріоти України. Такі...
Розмір максимальної допомоги для безробітних в Україні зріс на 900 грн. З 1 січня 2025 року вона складає 8 000 грн, тоді як у 2024-му було 7 100 грн. Про це повідомили у Держслужбі зайнятості. Там зазначили: також збільшилася компенсація роботодавцям з...