Цікавий ефект! Вчені заявили, що лайка допомагає легше переносити біль і робить людину сильнішою

Дослідники виявили, що використання обсценної лексики може фізично допомогти людині в ряді обставин, наприклад, переносити біль. Ба більше, британські вчені вже пропонують "клінічне використання" брудної лайки, передають Патріоти України.

Як зазначає Washington Post, йдеться виключно про обсценну, тобто нецензурну лексику – звичайна, не табуйована лайка не допомагає. Це окремо з’ясовували дослідники Оксфордського університету та університету Кіл в Англії.

"Це те, що ми всі використовуємо, і це справді чарівно. Вона (лайка) має таку велику владу над нами як суспільством, і водночас щось робить для кожного з нас окремо", – цитує видання Оллі Робертсон, дослідницю з Оксфордського університету.

У першу чергу лайка "підвищує толерантність до болю", стверджує інший вчений, старший викладач психології з університету Кіл Річард Стівенс. "Лайка – це безкоштовний, нейтральний, калорійний спосіб самодопомоги без наркотиків", – зазначив він.

Механізми, що лежать в основі впливу нецензурної лайки на підвищення толерантності до болю ще неясні, вчені їх ще тільки шукають. Проте професор Стівенс запевняє, що "володіючи цим знанням, лайку можна більш ефективно використовувати в клінічних умовах".

Професор почав своє дослідження ще у 2009 році. Його зацікавив ефект гіпоалгезії – тобто, зниження чутливості до болю на постійній основі. Пан Стівенс провів низку експериментів: люди (різні за віком, статтю, походженням, соціальним статусом тощо) тримали руки в крижаній воді якомога довше, повторюючи на свій вибір або лайливе, або нелайливе слово.

З’ясувалось, що лайка пов’язана не тільки з підвищенням терпимості до болю, але й із зменшенням відчуття болю.

"Береженого Бог береже": Влада однієї з областей заборонила вмикати світло вночі на Великдень

субота, 19 квітень 2025, 16:40

У Херсонській області запровадили особливий режим світломаскування вночі на Великдень – світло заборонили вмикати на вулиці і в будинках. Про це повідомив очільник обласної військової адміністрації Олександр Прокудін, передають Патріоти України. За сло...

Батьки звернулись до лікарів занадто пізно: На Львівщині діти втратили зір через... кота

субота, 19 квітень 2025, 16:34

До Центру дитячої медицини (лікарня «Охматдит») госпіталізували двоє маленьких дітей 4,5 і 5 років, які через подряпини кота втратили зір на одне око. Один хлопчик зі Стрийського району, інший – зі Сколівщини, але в обох лікарі діагностували синдром ко...