Ціна злетить на 70%: В Україні незабаром може виникнути дефіцит одного з основних овочів

В Україні незабаром може виникнути дефіцит помідорів, ціни на овоч злетять на 50-70%. Справа в тому, що Туреччина вирішила обмежити експорт томатів, передають Патріоти України.

Доля помідорів із Туреччини на українському ринку складає більше 90%. При цьому імпортери не зможуть швидко налагодити поставки з іншої країни, такий прогноз озвучили президент Асоціації овочів та фруктів Тарас Баштанник та керівник проєкту "АПК-Інформ: овочі та фрукти" Олександр Хорев Delo.ua.

При цьому на вартість томатів в Україні впливають періодичні перебої з електропостачанням. Хорев зазначив. що оскільки лишаються деякі труднощі в енергосистемі, в 2023-му може навіть зміститися виробництво місцевої продукції до більш теплого періоду.

"Тобто масово український томат з'явиться в роздрібній торгівлі пізніше, ніж зазвичай. В будь-якому випадку зовнішні постачальники реагують і томати можуть привезти з будь-якої країни світу. Але їх пропозиція буде обмеженою і вони будуть дорогі", – пояснив фахіець.

Як зазначається, український продукт дорожче турецького. Тому якийсь час в нашій країні буде дефіцит помідорів, внаслідок чого може також знизитися споживання.

Баштанник додав, що знайти нового постачальника буде не легко і не швидко. Серед можливих варіантів – Іспанія чи Марокко. Але знов-таки, це буде довгий та витратний процес.

Ще 3 березня Туреччина заявила про зупинку постачання овочу, тож дефіцит має настати вже через 2-3 тижні. Якщо зараз українці в середньому купують томати за 120-130 грн/кг, то незабаром вартість підніметься до 180-190 грн/кг, сказав Баштанник.

"Влада РФ хоче позбавити мене звань, а їх немає": Галкін вкотре довів росіян до істерики

вівторок, 6 червень 2023, 20:01

Російський гуморист Максим Галкін вкотре продемонстрував свою проукраїнську позицію, чим довів до істерики росіян, зазначають Патріоти України. Днями у артиста відбувся концерт у Туреччині, на який завітало чимало українців. Під час свого виступу Галкі...

"Аріна навмисне спровокувала глядачів": Світоліну освистали на Ролан Гаррос через відмову потиснути руку білорусці

вівторок, 6 червень 2023, 19:15

У вівторок, 6 червня, в рамках 1/4 фіналу Відкритого чемпіонату Франції з тенісу українка Еліна Світоліна програла Аріні Соболенко з Білорусі. Після завершення матчу білоруска демонстративно чекала Еліну біля сітки для рукостискання, але українська тен...