Цифра точно здивує: Вчені назвали вік, коли задоволеність життям досягає піка

Недавнє дослідження показало, що відчуття досягнутого добробуту змінюється протягом усього життя. За словами вчених, воно знижується у віці від 9 до 16 років, але потім збільшується і досягає піка у віці 70 років. Результати їхньої роботи були опубліковані у журналі Neuroscience News, передають Патріоти України.

Під час дослідження вчені проаналізували дані 443 наукових праць, у яких взяли участь 460902 особи. "Ми зосередилися на змінах трьох основних компонентів суб'єктивного добробуту: задоволеності життям, позитивних емоційних станів та негативних емоційних станів", – пояснила професорка Сюзанна Бюкер.

Згідно з результатами, показник позитивних емоційних станів загалом падав з 9 до 94 років, тоді як показник негативних емоційних станів незначно коливався у віці від 9 до 22 років, потім знижувався до 60 років, а потім знову зростав.

"Це може бути пов'язане з тим, що у дуже літніх людей знижується фізична працездатність, часто погіршується здоров'я та скорочуються соціальні контакти, насамперед тому, що їхні однолітки вмирають", - зазначила дослідник.

Невелике зниження задоволеності життям у підлітковому віці вчені пов'язують із фізіологічними змінами та соціальними аспектами, що відбуваються на цьому етапі. Однак воно знову зростає, починаючи з періоду дорослішання. Загалом дослідження показує позитивну тенденцію протягом усього періоду життя, додала Бюкер.

Вчені наголосили на необхідності враховувати та сприяти суб'єктивному добробуту з його різними компонентами протягом усього життя. Результати аналізу можуть бути керівництвом розробки програм психологічної допомоги, спрямованих на покращення емоційного стану на пізніх етапах життя.

"Влада хоче, щоб ще більше людей виїхало за кордон?": Рада готує масове скорочення виплат для переселенців

субота, 2 грудень 2023, 18:14

У 2024 році зменшиться кількість внутрішньо переміщених осіб (ВПО), які отримують грошову допомогу від держави. Про це написав уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець у Facebook, передають Патріоти України. Омбудсман розповів...

Можливі проблеми зі здоров’ям та технікою: Названо дати магнітних бур у грудні

субота, 2 грудень 2023, 17:28

В останній місяць року земляни будуть спостерігати кілька магнітних бур, які можуть позначитися на здоров'ї людей та роботі електротехніки. Про це свідчать дані ресурсу Meteoagent, передають Патріоти України. Як відомо, магнітні бурі — це коливання маг...