Цивілізаційний розлом: Соціологи показали, як українці ставляться до Сталіна, котрого досі боготворять жителі Росії

Ставлення українців до радянського вождя Йосипа Сталіна набагато гірше, ніж ставлення росіян до цієї історичної особистості. Про це свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології 8-9 червня, зазначають Патріоти України.

За даними соцопитування, серед українців переважає негативне ставлення до Сталіна: 38% респондентів виявляють до нього неприязнь, страх або ненависть, 34% – байдужість. Більшість визначила своє ставлення до цієї особистості як “страх, неприязнь або відраза”.

18% опитаних заявили, що ставляться до радянського вождя з повагою, симпатією або захопленням.

Водночас у Росії до Сталіна позитивно ставляться 59% респондентів. При цьому переживання негативних почуттів до нього серед росіян поступово знижувалося і нині становить близько 10%. Лише 2% і 5% громадян РФ відносяться до даної особистості з ненавистю і неприязню.

У порівнянні з 2019 роком, в цьому році значно збільшилася частка тих, хто байдуже ставиться до Сталіна, зате зменшилася частка тих, хто не визначився зі ставленням до нього.

40% українців не згодні з твердженням, що Сталін був «великим вождем». 34% і згодні, і не згодні одночасно. 16% погодилися з цим.

Негативний спектр емоцій по відношенню до Сталіна відчувають респонденти у віці 40-69 років. Українці до 39 років частіше проявляються байдуже ставлення до нього, а найстарша група (70+) – не певне ставлення.

Південний і східний регіони України відрізняються більш позитивним сприйняттям Сталіна в порівнянні з центральними і західними областями.

З архіву ПУ. "Від деяких речей до цих пір очі на лоб лізуть": Жінка розповіла про життя в Канаді

середа, 4 серпень 2021, 12:00

Немає ідеальної країни. Про це у своєму блозі пише Катерина, передають Патріоти України. Далі - мовою оригіналу:. "Меня зовут Катя, и всю свою сознательную жизнь я мечтала жить в Канаде. Я осуществила свою мечту: 5 лет назад вместе с мужем мы переехали...

Краще не купувати: Британці склали список вживаних авто, які можуть підвести під час експлуатації

середа, 4 серпень 2021, 11:28

Британські експерти склали антирейтинг вживаних автомобілів, які не вражають своєю надійністю. Відповідний список було опубліковано на WhatCar, передають Патріоти України. В основі лежить опитування 13 тисяч британських автомобілістів, які розповіли пр...