Компанія Helion (США), що займається термоядерною енергетикою, залучила 425 млн доларів США як фінансування, щоб стати першою компанією, яка вироблятиме корисну електроенергію за допомогою ядерного синтезу. Загальний обсяг інвестицій склав 1 млрд доларів. Helion має намір постачати електроенергію з термоядерної установки потужністю 50 МВт до 2028 року, однак компанії доведеться вирішити низку складних проблем, передають Патріоти України з посиланням наnewatlas.com.
Останнє вливання коштів буде спрямовано на виробництво конденсаторів і магнітних котушок, призначених для прототипу термоядерного реактора. Але чи буде цього достатньо, щоб запустити систему Helion у встановлені терміни? Компанія підписала угоду про фінансові штрафи, якщо вона не зможе постачати електроенергію Microsoft протягом трьох років."Це здається нездійсненним завданням. Складність полягає в отриманні енергії: вихідна потужність зазвичай набагато нижча, ніж необхідна для нагріву і зіткнення атомів дейтерію і гелію-3 при неймовірно високій температурі в 100 млн градусів Цельсія з використанням магнітів", — стверджують автори матеріалу. — "У реакторі зі зверненим полем Helion сплеск магнітної сили відштовхує магнітне поле від магнітів системи, і ця додаткова сила повертається у вигляді електрики".
Ядерний синтез неймовірно дорогий. Для довідки: французький проєкт ITER (International Thermonuclear Experimental Reactor), що стартував 2007 року, на момент запуску 2034 року обійдеться в 22 млрд доларів. А гелій-3, який використовується як паливо в реакції, важко знайти на Землі, до такої міри, що було б більш економічно добувати його на Місяці.
Проте Helion вдалося досягти необхідної температури палива в 100 млн градусів Цельсія за допомогою іншого прототипу реактора. Компанія поки що не уточнила, чи здатний новий, сьомий за рахунком, прототип — Polaris, — на створення якого пішло три роки, видавати 60 імпульсів за секунду в стійкому режимі для вироблення корисної електроенергії.
Helion не самотня в перегонах за те, щоб зробити ядерний синтез реальністю: близько 50 фінансованих із приватних джерел стартапів у сфері термоядерного синтезу в 12 країнах прагнуть комерціалізувати виробництво термоядерної енергії до 2030 року, пише ЗМІ.
Раніше ми писали, що ядерні міні-реактори забезпечать енергією на десятки років. Компактні модульні ядерні реактори, такі як BWRX-300, Xe-100 і XAMR, надійдуть на ринок уже в найближчі десятиліття
За 100 м від українського кордону зі Словаччиною прикордонники Чопського загону затримали чоловіка призовного віку, який намагався незаконно перетнути держкордон. Про це повідомила Державна прикордонна служба 9 квітня. Інформацію про ймовірне порушення...
Фахівці Дніпропетровської обласної клінічної лікарні імені Мечникова рятують 47-річну мешканку Дніпра з важкими пораненнями живота після обстрілу міста. Про це на своїй сторінці у Facebook розповів генеральний директор клініки Сергій Риженко, передають...