В Україні трапляються випадки, коли військкомати вводять громадян в оману та мобілізують їх навіть за наявності броні чи права на відстрочку від мобілізації. Тож перед тим, як підписувати будь-який документ із територіальним центром комплектування (ТЦК), слід обов'язково прочитати його зміст. Про це в інтерв'ю ТСН розповів адвокат Ростислав Кравець, передають Патріоти України.
"Люди підписують документи і виявляється, що вони дали згоду на мобілізацію і відмовилися від права на відстрочку, і вже готові їхати до військових частин. На жаль, таки випадки також трапляються. Перед тим, як підписувати будь-який документ із ТЦК, слід обов'язково прочитати його зміст", – порекомендував він.
Юрист додав, що підстави для відстрочення мобілізації передбачені статтею 23 закону "Про мобілізаційну підготовку і мобілізацію". Це може бути інвалідність, навчання, наявність броні, лікування тощо. На відстрочку мають право й багатодітні батьки, громадяни, які втратили близьких родичів унаслідок війни з РФ.
"Їм також надано право або відмовитися від мобілізації, або отримати відповідну відстрочку. Це особи, які є усиновлювачами, які мають дітей-інвалідів, які самостійно виховують дітей, які не досягли ще 18 років", – пояснив адвокат.Як зазначив Ростислав Кравець, загалом ТЦК дотримуються цих вимог, однак іноді трапляються випадки, коли вони вводять в оману та мобілізують громадян навіть за наявності броні чи права на відстрочення мобілізації.
Актор Дмитро Ярошенко, який став відомий після ролі Василя Стуса в фільмі "Заборонений", пояснив, чому виїхав з України. У коментарі "Суспільне Культура" чоловік зазначив, що перетнув кордон через "важливий міжнародний проєкт", передають Патріоти Украї...
Англіканська церква Святого Петра в місті Шиплі на півночі Англії приваблює нових парафіян за допомогою боїв рестлерів. Глядачі із захопленням стежать за тим, як б'ються бійці за перемогу, передають Патріоти України з посиланням на Associated Press. За...