Туреччина обмежує посвідки на проживання для росіян, - ЗМІ

Росіянам, які останніми тижнями переїхали до Туреччини, відмовляють у дозволах на проживання. Про це у своєму матеріалі, опублікованому у понеділок, 23 січня, повідомляє РБК-Україна.

Зокрема російські ЗМІ стверджують, що з 26 грудня громадянам Росії, які виїхали з РФ після вторгнення в Україну і військової мобілізації, відмовляють у дозволах на короткострокове проживання з метою туризму у кількох містах.

"Нам сказали, що незалежно від того, які документи ми надамо, росіянам тепер не видають посвідку на проживання", – розповідають росіяни, які зіткнулися з подібними відмовами.

Міністерство закордонних справ Туреччини й імміграційна влада країни поки що не коментували це питання.
У 2022 році 153 тисячі громадян Росії отримали дозвіл на тимчасове проживання у Туреччині. Таким чином, росіяни стали найбільшою серед інших національностей групою, яка отримала цей документ.
Міграційна служба Туреччини зазначає, що близько 86% посвідок на проживання, отриманих росіянами, були на термін до року. Короткостроковий дозвіл на проживання з метою туризму дає змогу відвідувачам залишатися у Туреччині до року і вільно приїжджати, а також виїжджати з країни. Дозвіл на проживання дає право росіянам відкривати рахунок у місцевих банках або прилаштовувати дітей у місцеві школи.
Громадянам Росії, які не мають посвідки на проживання, дозволяється перебувати у Туреччині тільки як туристам: максимальний термін перебування становить 60 днів поспіль протягом шести місяців.
Туреччина не вводила санкцій проти Росії через війну в Україні, як це зробила Європа. Ба більше, росіянам дозволяють купувати нерухомість і вести бізнес у країні.

Допомагає уникнути інфарктів та інсультів: Чому варто починати ранок із апельсинового соку

вівторок, 21 березень 2023, 0:30

Апельсин - найпоширеніший цитрусовий фрукт у світі. Але переконливим є не лише смак. Завдяки багатому вітамінно-мінеральному складу апельсини також надзвичайно корисні для здоров'я, пише видання Eat Smarter, передають Патріоти України. Ці цитрусові мі...

Мобілізація в Україні: В яких випадках чоловіків з "білим квитком" призивають до армії

вівторок, 21 березень 2023, 0:28

Військовий стан та мобілізацію в Україні продовжили до 20 травня. У ЗСУ призивають навіть чоловіків з так званим "білим квитком" - обмежено придатних до служби. Йдеться про українців проблемами зі здоров'ям, передають Патріоти України. Українці масово...