"Тут важливі стандарти": У Раді розповіли, чи можуть заблокувати Telegram в Україні

Соціальна мережа Telegram активно використовується для поширення російської дезінформації. При цьому адміністрація мережі не йде на співпрацю з українською владою щодо блокування каналів та акаунтів, які поширюють фейки, передають Патріоти України.

Якщо таку співпрацю не вдасться налагодити, Telegram в Україні можуть заблокувати, як це було зроблено з російськими мережами вКонтакте та Однокласники. Таку думку висловив народний депутат, голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова Ярослав Юрчишин у коментарі OBOZ.UA.

Він нагадав, що, за даними Ради національної безпеки та оборони, а також Служби безпеки та Головного управління розвідки Міністерства оборони України, Telegram Росія активно використовує для поширення дезінформації.

При цьому намагання української влади встановити контакт з адміністрацією мережі щодо блокування таких каналів та акаунтів поки що залишаються безуспішними. І якщо співпрацю налагодити так і не вдасться, в Україні можуть розглянути інші варіанти протидії російській пропаганді, аж до блокування ресурсу.

"Більш ефективнішим способом протидії російській пропаганді є взаємодія адміністрації мережі з нашими спецслужбами. Але ми маємо досвід блокування вКонтакте та Однокласники. Тому якщо такої співпраці не буде налагоджено, то я не здивуюся, що наші спецслужби введуть санкції. Які – це буде їхнє рішення", – зазначив Юрчишин.

При цьому голова Комітету з питань свободи слова звернув увагу на особливості роботи українських журналістів, що поширюють ту чи іншу інформацію у Telegram. Якщо ця інформація взята з пропагандистського ресурсу, правильно було би чітко це вказувати.

"Поширення інформації навряд чи можна розглядати як зловживання чимось. Тут важливі стандарти поширення. Якщо є посилання, що канал який є джерелом інформації внесений СБУ у список російських пропагандистських і це дає можливість громадянам оцінювати якість такої інформації – все гаразд. Хоча, звісно, мені не зрозуміло чому українці готові користуватися джерелами які контролюються країною-агресором", – підкреслив Юрчишин.

Водночас він наголосив, що наразі про блокування Telegram повністю в Україні наразі не йдеться, тож українцям, які послуговуються цією мережею для заробітку або для відстежування новин, переживати немає про що.

"Ми на етапі налагодження комунікації з власниками і адміністраторами мережі. Більше б я радив інвестувати свій час і зусилля не в реагування на хайпові теми, які розганяють самі Telegram-канали, а на перевірку інформації та здатності її критично оцінювати. Якби наші громадяни володіли цими навичками, не споживали бездумно російську пропаганду, то б і питань до соцмереж не було б. Але це складно, бо перевірка інформації, особливо емоційно зарядженої потребує часу. Зручніше просто вірити тому, що читаєш, не аналізуючи джерело", – резюмував Юрчишин.

В Україні змінилася середня зарплата: Ось в яких регіонах пропонують найменше

четвер, 23 січень 2025, 11:30

Найнижчі зарплати в Україні на початку року зафіксовані у Чернівецькій, Тернопільській та Хмельницькій областях, де середній рівень становить 17-18 тисяч гривень. Найменше наразі платять у сферах освіти, культури та адміністративної діяльності, де зарп...

Звинуватили, що розхитав кришку лічильника: Українець отримав платіжку за газ на 287,7 тис. грн

четвер, 23 січень 2025, 9:55

Шевченківський районний суд Львова скасував рішення "Львівгазу" про донарахування одному зі споживачів 287,7 тис. грн. Таке донарахування зробили через те, що кришка лічильника виявилась розхитаною, однак експертизу, яка б підтвердила втручання в прибо...