"Тут важливі стандарти": У Раді розповіли, чи можуть заблокувати Telegram в Україні

Соціальна мережа Telegram активно використовується для поширення російської дезінформації. При цьому адміністрація мережі не йде на співпрацю з українською владою щодо блокування каналів та акаунтів, які поширюють фейки, передають Патріоти України.

Якщо таку співпрацю не вдасться налагодити, Telegram в Україні можуть заблокувати, як це було зроблено з російськими мережами вКонтакте та Однокласники. Таку думку висловив народний депутат, голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова Ярослав Юрчишин у коментарі OBOZ.UA.

Він нагадав, що, за даними Ради національної безпеки та оборони, а також Служби безпеки та Головного управління розвідки Міністерства оборони України, Telegram Росія активно використовує для поширення дезінформації.

При цьому намагання української влади встановити контакт з адміністрацією мережі щодо блокування таких каналів та акаунтів поки що залишаються безуспішними. І якщо співпрацю налагодити так і не вдасться, в Україні можуть розглянути інші варіанти протидії російській пропаганді, аж до блокування ресурсу.

"Більш ефективнішим способом протидії російській пропаганді є взаємодія адміністрації мережі з нашими спецслужбами. Але ми маємо досвід блокування вКонтакте та Однокласники. Тому якщо такої співпраці не буде налагоджено, то я не здивуюся, що наші спецслужби введуть санкції. Які – це буде їхнє рішення", – зазначив Юрчишин.

При цьому голова Комітету з питань свободи слова звернув увагу на особливості роботи українських журналістів, що поширюють ту чи іншу інформацію у Telegram. Якщо ця інформація взята з пропагандистського ресурсу, правильно було би чітко це вказувати.

"Поширення інформації навряд чи можна розглядати як зловживання чимось. Тут важливі стандарти поширення. Якщо є посилання, що канал який є джерелом інформації внесений СБУ у список російських пропагандистських і це дає можливість громадянам оцінювати якість такої інформації – все гаразд. Хоча, звісно, мені не зрозуміло чому українці готові користуватися джерелами які контролюються країною-агресором", – підкреслив Юрчишин.

Водночас він наголосив, що наразі про блокування Telegram повністю в Україні наразі не йдеться, тож українцям, які послуговуються цією мережею для заробітку або для відстежування новин, переживати немає про що.

"Ми на етапі налагодження комунікації з власниками і адміністраторами мережі. Більше б я радив інвестувати свій час і зусилля не в реагування на хайпові теми, які розганяють самі Telegram-канали, а на перевірку інформації та здатності її критично оцінювати. Якби наші громадяни володіли цими навичками, не споживали бездумно російську пропаганду, то б і питань до соцмереж не було б. Але це складно, бо перевірка інформації, особливо емоційно зарядженої потребує часу. Зручніше просто вірити тому, що читаєш, не аналізуючи джерело", – резюмував Юрчишин.

Більше ніяких "Повій" та "Мрій педофіла": У Харкові закрився бар, який потрапив у скандал через сексистські назви в меню

четвер, 30 травень 2024, 0:14

У Харкові закрився бар Поза зоною, який потрапив у скандал через провокаційні назви в меню. Також на нього наклали штраф у 13,5 тисячі гривень. Про це повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець, передають Патріоти України. Бар...

У Вінницькій області зіткнулися автобус і вантажівка, багато людей постраждало (фото)

середа, 29 травень 2024, 23:41

У середу, 29 травня, у Вінницькій області зіткнулися пасажирський автобус і вантажівка. Відомо про 11 постраждалих. Про це повідомила поліція Вінницької області, передають Патріоти України. Аварія сталася ввечері 29 травня в селі Писарівка, що неподалі...