"Ти не ти, коли голодний?": В Іспанії борсук у пошуках їжі під час снігової бурі виявив сховок монет римської епохи

На північному заході Іспанії завдяки зусиллям голодного борсука, який полював за їжею, виявили скарб із близько 200 монет римської епохи, зазначають Патріоти України.

Монети знайшли в квітні 2021 року в печері Ла-Куеста в регіоні Астурія. Подробиці знахідки викладені в Журналі преісторії та археології, опублікованому минулого місяця Мадридським автономним університетом.

Вважається, що монети відкопав борсук, який шукав собі їжу під час сильної снігової бурі, яка паралізувала Іспанію в січні 2021 року. У той час багато створінь намагалися знайти ягоди, черв’яків або комах, аби поживитися. Однак борсук відкопав лише жменю неїстівних металевих дисків, які пізніше помітив місцевий житель.

Загалом археологи розповіли про виявлення 209 монет, що датуються III-V століттями нашої ери. Більшість цих монет пізньої римської епохи походять з північного та східного Середземномор'я - з Антіохії, Константинополя, Салонік, принаймні одну монету було доставлено з Лондона.

"Кількість знайдених монет, а також безперечний археологічний інтерес до переходу до раннього Середньовіччя роблять скарб, виявлений у Берсіо, винятковою знахідкою", - написали вони.

Дослідники зазначили, що монети, ймовірно, були переміщені туди в "контексті політичної нестабільності", пов'язаної, зокрема, із вторгненням свебів - німецького народу, який вторгся у північно-західну частину Піренейського півострова у V столітті.

"Ми не хочемо бути героями та мучениками посмертно", - зверталася до світу військова медсестра, яка невдовзі загинула під руїнами "Азовсталі" (фото)

неділя, 29 травень 2022, 7:30

"Ви навіть близько не уявляєте масштабу злочину РФ у Маріуполі. Ми, медики, цілодобово під обстрілами ворожої авіації та артилерії намагаємося допомагати не лише військовим, а й цивільним. Бо швидкі вже не їздять і ніхто нікому не допомагає. Кожна бомб...

Серед зрадників є учасники АТО: Під Мелітополем один з відділів поліції перейшов на бік ворога

неділя, 29 травень 2022, 6:20

У Мелітопольському районі співробітники одного з відділів поліції перейшли на бік ворога, серед зрадників є учасники антитерористичної операції. Про це повідомляє Запорізька обласна військова адміністрація, передають Патріоти України. "У Мелітопольсько...