"Тихий вбивця": Що таке атеросклероз і як від нього врятуватися

"Нагадаю, що атеросклероз - це хронічне захворювання, при якому на внутрішніх стінках артерій відкладаються холестерин та інші жири у формі бляшок, а самі стінки при цьому ущільнюються і втрачають еластичність. Як наслідок - звуження (стеноз) просвіту артерій, відповідно - порушення кровообігу", - пише у своєму матеріалі Тетяна Козирєва, повідомляють Патріоти України, і продовжує:

"Ще варто знати, що атеросклероз називають тихим убивцею, бо явні, видимі, ознаки захворювання виникають, як правило, при звуженні просвіту аж на 70 – 80 відсотків, коли вже починає розвиватися ішемія, а це недостатнє надходження крові з киснем до того чи іншого органа.

Хворобливий процес здебільшого вражає судини серця, головного мозку, нирок і нижніх кінцівок, що загрожує катастрофами серця і мозку – інфарктом та інсультом, також – аритмією (порушенням серцевого ритму), гангреною і не тільки.

Атеросклероз – таке поширене захворювання, що його навіть називають чумою ХХІ століття. Щодо вікових категорій, то на атеросклероз хворіють щонайменше 30 відсотків людей, котрим ще не виповнилося 50 років, і понад 80 відсотків людей старшого і старечого віку. І ще раз повторю: така ситуація є типовою для всіх країн, незалежно від рівня економічного розвитку.

Щодо ступеня ураження судин, то про це потрібно питати лікаря, і то – після ретельного обстеження. А от щодо зовнішніх причин… Вони всім дуже добре відомі, бо на цю тему вже давно говорено-переговорено. Йдеться про нераціональне харчування, малорухомий спосіб життя, надмір ваги (ожиріння), шкідливі звички, до яких можна віднести й лабільну нервову систему (перманентний стрес). Щодо внутрішніх прискорювачів процесу, то серед них, поза сумнівом, – гіпертонічна хвороба, також – ендокринні захворювання, а особливо – цукровий діабет.

Повертаючись до винесеною мною у заголовок тези, все ж зазначу, що на всі 100 відсотків проблемі не зарадити. В першу чергу тому, що неможливо зупинити плин часу. Це я зараз про старість, яка раніше чи пізніше, але прийде. А от спробувати запобігти атеросклерозу чи принаймні відтермінувати процес можна. Як?

Серед найпростішого, рекомендованого лікарями, – відмова від куріння. Кардіологи підрахували, що під час викурювання однієї цигарки частота серцевих скорочень збільшується в середньому на 10 ударів за хвилину, а це означає, що самі себе наражаємо на зайве перенавантаження, що призводить до передчасного зношування серцевого м’яза, і, своєю чергою, поглиблює кисневе голодування міокарда. Також шкідливі речовини, що містяться у тютюновому димі, сприяють утворенню тромбів і розвиткові раннього атеросклерозу, в тім числі – артерій нижніх кінцівок, серця і головного мозку. Серед курців-сердечників показники смертності у 15 разів вищі порівняно з некурцями. Тому відмова від куріння – не тільки перша, а й обов’язкова умова профілактики атеросклерозу.

На другому місці у списку «запобіжників» атеросклерозу – відмова від частого споживання надто калорійних, з високим умістом тваринних жирів, страв. І це означає, що у харчуванні потрібно збільшувати відсоток продуктів з низьким вмістом насичених жирів, холестерину і натрію (солі), а отже налягати на овочі, фрукти, злаки, нежирні сорти м’яса і риби. Кажете, несила відмовитися від масла, жирної сметани, вершків, свинини, копченого сала, копченої риби, печінки, яєць і випічки? Ну, не все ж відразу… Намагайтеся якось, хай поволі, але все ж таки знизити калорійність добового раціону.

А цьому, до речі, дуже і дуже сприятимуть фізкульт-хобі. І не конче вже йти до тренажерного залу. Цілком прийнятно для початку більше ходити – бодай півдороги з дому до роботи або з роботи додому. Заразом і стресів принаймні частково позбудетеся (від заторів на дорогах, якщо ви автомобіліст, або від тисняви у громадському транспорті). Хочете дослухайтеся до оцих порад, хочете – не дослухайтеся, але всі-всі будьте мені здорові!".

Хіти тижня. Окупація Дніпра, або Як нові види захоплюють наші річки і хто буде в них жити через 20 років (фото)

понеділок, 23 вересень 2019, 9:00

13 липня Асоціація рибалок України повідомила, що в Дніпро-Бузькому лимані виловили мохнаторуких китайських крабів. Це сталося вже не в перший раз... "В Ассоциации рыболовов Украины бьют тревогу: мохнаторукие крабы чрезвычайно опасны и могут нанести се...

Ви будете здивовані: Названо продукт, який рятує від раку і хвороб серця

понеділок, 23 вересень 2019, 8:58

Виноградні кісточки мають ряд корисних властивостей. Зокрема, виноград із кісточками рекомендується їсти людям, які страждають на захворювання серця. Крім того, цей продукт допомагає запобігати розвитку раку, передають Патріоти України. Цей ефект мають...