У Чехії схвалили важливі зміни для українських біженців: Що треба знати

Уряд Чехії схвалив запропонований МВС законопроєкт стосовно українських біженців - Lex Ukrajina 7. У ньому, зокрема, йдеться про спеціальний дозвіл на довготривале перебування (dlouhodobý pobyt, ВНЖ) для українських біженців, на який вони зможуть перейти з поточної візи тимчасового захисту.

Документ ще має розглянути парламент. Якщо все пройде гладко, то законопроєкт набуде чинності з січня 2025 року.

В ньому пропонується продовжити статус тимчасового захисту українських біженців ще на рік (до 31.03.2026), а також надати їм можливість перейти з візи тимчасового захисту на спеціальний тип дозволу на довготривале перебування (dlouhodobý pobyt, ВНЖ), пишуть Novinky.cz.

Для біженців процедура продовження візи тимчасового захисту не зміниться і буде такою самою, як попередні два роки. Процес знову буде поділено на два етапи. Спочатку українці повинні будуть пройти електронну реєстрацію (з січня до 15 березня 2025 року), а потім особисто з'явитися до міграційного відділу МВС та вклеїти готову візу. Зробити це потрібно буде не пізніше 30 вересня 2025 року.

Іншими словами, Чехія й надалі має намір приймати та допомагати вимушеним переселенцям з України.

Важлива частина законопроєкту — надання українським біженцям можливості переходу з візи тимчасового захисту на спеціальний тип ВНЖ. Але для цього заявник повинен буде відповідати декільком критеріям:
- перебувати в системі тимчасового захисту щонайменше 2 роки,

- бути економічно самодостатнім (мати роботу, не залежати від допомоги),

- бути бездоганним з погляду закону (не мати судимостей, проблем із поліцією тощо),

- не мати боргів з соціального та медичного страхування;

- бути забезпеченим житлом;

- мати діючий закордонний паспорт;

- діти біженця повинні відвідувати чеську школу (školна docházka).

Спеціальний ВНЖ планується видавати одразу на п'ять років. Він дозволить біженцям й надалі мати вільний доступ до ринку праці.

Українці, які отримають спеціальний ВНЖ, будуть перебувати у статусі стандартного власника дозволу на довготривале перебування. Їхні права та обов'язки будуть аналогічні правам та обов'язкам інших іноземців з довгостроковим дозволом на проживання у Чехії.

Депортації бути? Україна обговорює з Молдовою повернення чоловіків призовного віку, які втекли туди

середа, 24 липень 2024, 7:37

Україна обговорює з офіційним Кишиневом повернення додому українських чоловіків призовного віку, які виїхали з країни незаконно і залишаються у Молдові. Як повідомляє Newsmaker, про це у телепрограмі сказав посол України у Молдові Марко Шевченко, перед...

Закручують гайки: Ухилянти не зможуть перереєструвати авто, якщо перебувають в розшуку чи мають борги за штрафами ТЦК

середа, 24 липень 2024, 6:56

Причиною відмови у перереєстрації автомобіля може бути наявність виконавчих проваджень чи перебування у розшуку. Втім, якщо раніше для того, аби дізнатися причину відмови, треба було особисто їхати до сервісного центру МВС, то відтепер при перереєстрац...