У Чернігові чоловіка, який ухилявся від призову під час мобілізації, засудили на три роки позбавлення волі з іспитовим строком два роки. За даними слідства, громадянин України, уродженець Москви, не з'явився на призов до військової частини після вручення повістки. Інформація про це міститься у вироку Деснянського районного суду Чернігова. Згідно з документом, раніше чоловік самостійно прибув до призовної дільниці 4 квітня 2023 року через мобілізацію, передають Патріоти України.
Згодом він отримав повістку про необхідність прибути 10 квітня для виїзду до військової частини. Без поважних причин мешканець Чернігова не з'явився і тим самим ухилився від призову. У суді обвинувачений свою вину не визнав повністю.
Він розповів, що прийшов до ТЦК для оновлення даних. Військовий, який займався документами, поцікавився, чи буде той проходити ВЛК, на що він відповів, що наразі не може, оскільки не має при собі медичної картки. У ТЦК попросили підписати документи і сказали, що чоловік може бути вільним, але за потреби його можуть викликати знову. Повістку йому не вручали. Під час повернення документів обвинувачуваний помітив, що військового квитка там не було, лише паспорт і медичний документ, який він надавав. Чоловік вирішив не повертатися назад, оскільки злякався відсутності військового квитка.
На засіданні також розглянули доказ у вигляді довідки військово-лікарської комісії від 4 квітня 2023 року, в якій брав участь чоловік для проходження медичного огляду. У цьому документі записані результати медичного обстеження обвинуваченого, за якими він був визнаний "придатним" до служби з підписом чоловіка. Але довідка мала певні неточності у діагнозі.
Згідно з матеріалами слідства, як докази є військовий квиток, картка медичного обстеження, висновок про придатність до військової служби, корінець про отримання повістки, в яких є підпис мешканця Чернігова.
Суд ухвалив рішення визнати чоловіка винним у вчиненні злочину та призначив покарання у вигляді позбавлення волі на три роки. Однак обвинуваченого було звільнено від відбування призначеного покарання з умовою, що він протягом двох років не скоїть нового злочину та виконає покладені на нього обов'язки.
В останні тижні знову активізувалася дискусія про ймовірність зниження мобілізаційного віку в Україні. Проте наразі у Верховній Раді немає жодних законопроєктів щодо цього питання. Про це заявила голова партії "Слуга народу" Олена Шуляк, передають Патр...
Є частина українців, котрі не повернуться додому, поки в Україні не буде повноцінної безпеки, економічного розвитку та початку відновлення країни. Ці три умови є вирішальними для українців за кордоном, вважає посол України в Польщі Василь Боднар в інте...