У Чернігові встановили національний рекорд, приготували куліш за старовинним козацьким рецептом

Куліш готували у центрі Чернігова / "Час Чернігівський"

У Чернігові провели низку заходів з нагоди Різдва. Мешканців міста, зокрема, частували стародавньою козацькою стравою – кулішем, повідомляють Патріоти України з посиланням на "Час Чернігівський"

Куліш готували 8 січня упродовж кількох годин. Нагодувати ним вдалося понад 1 000 містян. Це – абсолютний рекорд Чернігова, що й підтвердили відповідним документом.

Страву варили прямісінько у центрі міста

Для того, аби приготувати понад 1 000 порцій стародавнього кулешу, організаторам знадобився 200-літровий казан. Процесом керували кухарі-аматори з Великого Дирчина та Лашуків. Вони дотримувалися особливого поліського рецепта, який передають з покоління у покоління.

Куліш готували у величезному казані / Фото "Час Чернігівський"

Кухарі поділилися кількома секретами

Усіх своїх секретів кухарі не розкрили, але розповіли про один із "таємних інгредієнтів". Трави для кулешу – м'яту, чорнобривці, чебрець та полин – збирають у ніч проти Івана Купала, о 4:00. Страву варять чоловіки, хоча сам процес традиційно супроводжується жіночим співом.

Після приготування різдвяного кулешу на малій міській сцені Чернігова виступали аматорські колективи. Для містян та гостей міста організували святкові гуляння – з танцями, водінням кози та іграми для наймолодших.

Що таке куліш?

Це переважно пшоняна страва на м'ясній юшці або на воді, яку затирають салом із цибулею і часником. Його можна приготувати як вдома, так і у польових умовах. Через це його часто варили козаки, коли вирушали у військові погоди. Страву готують упродовж кількох століть, тож до наших днів дійшли багато різних рецептів.

З архіву ПУ. Народні прикмети: Чому четвертого жовтня треба поважати котів і обов'язково сумлінно працювати

понеділок, 3 жовтень 2022, 23:55

У цей день виконували обряди, які дозволяли сподіватися на родючий майбутній рік. У церкві 4 жовтня вшановується пам'ять Кіндрата - одного з 70 апостолів, який проповідував Слово Боже в I столітті на території Афін і носив сан єпископа, повідомляють Па...

Інтерновані до Туреччини командири 'Азову' зустрілися із сім'ями. Радіємо разом (відео)

понеділок, 3 жовтень 2022, 23:30

Військові і їхні рідні не стримували емоцій, адже вперше за довгі місяці змогли обійнятися. У понеділок, 3 жовтня, командири Азова, які після російського полону, за умовами обміну, перебувають у Туреччині, змогли вперше побачитися з рідними. Нагадаємо,...