У Чорнобильській зоні гинуть знамениті велетенські соми, помилуватися котрими приїжджали туристи

Штучна водойма, яка призначалася для охолодження реакторів ЧАЕС, продовжує пересихати. Колись величезний став, що наповнювалася з річки Прип’ять, давно перетворився на каскад озер, які поступово міліють. З 2016 року водойму припинили підживлювати. Вода випаровується, а разом з нею зникає й риба, зокрема велетенські соми, яких любили годувати хлібом туристи.

У Чорнобильському заповіднику опублікували фото однієї такої рибини, яка опинилася на суші через пересихання водойми. Від велетня залишилися лише хребет і голова з великою пащею зі «щіткою» — кількома рядами дрібних загнутих всередину зубів.

Про чорнобильських «сомів-мутантів» складали легенди та любили розповідали байки. Риба у ставу-охолоджувачі справді водилася чимала, але справа не в радіації. Соми досягали велетенських розмірів просто тому, що їх ніхто не ловив.

Інколи бувало, що вахтовики, які працювали на Чорнобильській станції витягали заради спортивного інтересу сомів вагою понад 50 кілограмів, фотографувались і відпускали. Вживати таку рибу в їжу категорично забороняється, адже здоров’я — дорожче. Став-охолоджувач зазнав надзвичайно високого забруднення радіоактивними речовинами.

Нині колишня водойма-охолоджувач є унікальним об’єктом для науковців, оскільки дає змогу досліджувати процеси формування нової наземної біоти.

Царство небесне... Україна повернула з полону тіла 99 своїх полеглих захисників

субота, 13 квітень 2024, 0:55

Україні вдалося повернути тіла 99 загиблих захисників. Про це повідомили у Telegram-каналі Координаційного штабу з питань поводження із військовополоненими. "За результатами репатріаційних заходів, до України повернули 99 полеглих оборонців. Зокрема вд...

Діяли оперативно: Копи розшукали батька, який посадив за кермо 9-річну доньку і хизувався цим в соцмережах

п’ятниця, 12 квітень 2024, 23:52

Сьогодні, 12 квітня, у Львові 9-річна дівчинка їхала містом за кермом автомобіля, а батько сидів поруч і знімав її їзду на відео. Поліцейські розшукали горе-батька. Це відео швидко розлетілося соцмережами і на нього оперативно відреагували поліцейськи,...