У Держпраці заявили, що під час воєнного стану українців не можна звільняти за прогули: Що треба знати

Державна служба з питань праці заявила про те, що прогули тих співробітників, які переїхали в інший регіон або виїхали за кордон під час воєнного стану, не можуть бути причиною звільнення. Замість звільнення їх можна відправити в неоплачувану відпустку або оформити дистанційну роботу, передають Патріоти України.

Про це повідомляє Південно-Східне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці. "Якщо специфіка виконання роботи передбачає можливість її здійснення віддалено, за допомогою інформаційно-комунікаційних технологій, роботодавцю доцільно ухвалити рішення про переведення працівника на дистанційну роботу", – йдеться у повідомленні.

У разі відсутності такої можливості працівнику може бути надано відпустку, включно з неоплачуваною, якщо зі збереженням заробітної плати неможлива. У випадку, коли роботодавець не здійснює діяльність через воєнний конфлікт, всім працівникам, незалежно від їх місцезнаходження, надається статус простою.

Якщо не було оголошено простою, а місцеперебування працівника невідоме і він не виконує свої трудові обов'язки, доцільно вважати його відсутність такою, що не має ясних причин. Однак ця відсутність не може стати підставою для звільнення працівника за прогул.

У Держпраці стверджують, що працівники, які відсутні на роботі через воєнні дії та пов'язані обставини, не можуть бути звільнені за прогул. Вони аргументують це тим, що у таких ситуаціях найважливіше зберегти життя та здоров'я працівників і їхніх сімей.

Проте приклади з судової практики показують, що іноді суди не враховують ці обставини: у справі № 334/1649/22, що розглядалась Ленінським районним судом м. Запоріжжя, працівник вимушено був відсутнім через активні бойові дії поряд зі своєю робочою локацією, проте суд відхилив його позов.

"Найкраще!": Залужний показав нове фото з дружиною

субота, 25 травень 2024, 22:29

Подружжя зробило селфі, щиро усміхаючись. Українці з захопленням відреагували на фото Залужних. Коментарі під публікацією сповнені слів підтримки та теплих побажань. Зазначимо, дружина Валерія Залужного Олена поруч із ним вже понад 20 років. Подружжя в...

За графіком: У ДТЕК розповіли, скільки українцям доведеться жити з відключеннями електроенергії

субота, 25 травень 2024, 21:25

Енергетикам не вдасться швидко відновити пошкоджені об'єкти генерації. У деяких випадках ремонт може тривати до 10 місяців і при умові, що є достатня кількість коштів на роботи та нове обладнання. Крім того, щоб відновити генерацію, необхідно забезпечи...