Державна служба з питань праці заявила про те, що прогули тих співробітників, які переїхали в інший регіон або виїхали за кордон під час воєнного стану, не можуть бути причиною звільнення. Замість звільнення їх можна відправити в неоплачувану відпустку або оформити дистанційну роботу, передають Патріоти України.
Про це повідомляє Південно-Східне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці. "Якщо специфіка виконання роботи передбачає можливість її здійснення віддалено, за допомогою інформаційно-комунікаційних технологій, роботодавцю доцільно ухвалити рішення про переведення працівника на дистанційну роботу", – йдеться у повідомленні.
У разі відсутності такої можливості працівнику може бути надано відпустку, включно з неоплачуваною, якщо зі збереженням заробітної плати неможлива. У випадку, коли роботодавець не здійснює діяльність через воєнний конфлікт, всім працівникам, незалежно від їх місцезнаходження, надається статус простою.
У Держпраці стверджують, що працівники, які відсутні на роботі через воєнні дії та пов'язані обставини, не можуть бути звільнені за прогул. Вони аргументують це тим, що у таких ситуаціях найважливіше зберегти життя та здоров'я працівників і їхніх сімей.
Проте приклади з судової практики показують, що іноді суди не враховують ці обставини: у справі № 334/1649/22, що розглядалась Ленінським районним судом м. Запоріжжя, працівник вимушено був відсутнім через активні бойові дії поряд зі своєю робочою локацією, проте суд відхилив його позов.
У Жмеринці сталося жорстоке вбивство жінки. Підозра впала на брата загиблої. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на Головне управління Національної поліції у Вінницькій області. Злочин стався 17 травня у Жмеринці. Потерпіла померла в ліка...
У Сумській області місцевого жителя, Віталія Куколя, який на початку повномасштабного вторгнення РФ власноруч виготовляв зброю для захисту свого села, засуджено за незаконне виготовлення вогнепальної зброї та її зберігання. Про це повідомляє «Суспільне...