Державна служба з питань праці заявила про те, що прогули тих співробітників, які переїхали в інший регіон або виїхали за кордон під час воєнного стану, не можуть бути причиною звільнення. Замість звільнення їх можна відправити в неоплачувану відпустку або оформити дистанційну роботу, передають Патріоти України.
Про це повідомляє Південно-Східне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці. "Якщо специфіка виконання роботи передбачає можливість її здійснення віддалено, за допомогою інформаційно-комунікаційних технологій, роботодавцю доцільно ухвалити рішення про переведення працівника на дистанційну роботу", – йдеться у повідомленні.
У разі відсутності такої можливості працівнику може бути надано відпустку, включно з неоплачуваною, якщо зі збереженням заробітної плати неможлива. У випадку, коли роботодавець не здійснює діяльність через воєнний конфлікт, всім працівникам, незалежно від їх місцезнаходження, надається статус простою.
У Держпраці стверджують, що працівники, які відсутні на роботі через воєнні дії та пов'язані обставини, не можуть бути звільнені за прогул. Вони аргументують це тим, що у таких ситуаціях найважливіше зберегти життя та здоров'я працівників і їхніх сімей.
Проте приклади з судової практики показують, що іноді суди не враховують ці обставини: у справі № 334/1649/22, що розглядалась Ленінським районним судом м. Запоріжжя, працівник вимушено був відсутнім через активні бойові дії поряд зі своєю робочою локацією, проте суд відхилив його позов.
Професійний кінолог Гаррет Вінг назвав три породи собак, якими він "ніколи б не володів" через їх розмір, запах і темперамент, передають Патріоти України. Він поділився коротким відео на YouTube-каналі American Standard Dog Training, у якому розповів п...
Зловмисники розробили детальний план, поступова реалізація якого відбувалась під контролем правоохоронців. Про це повідомляє Національна поліція України, передають Патріоти України. Упродовж кількох місяців фігуранти стежили за розпорядком дня та перес...