У Франції викопали свинцевий саркофаг на цвинтарі, якому більше 1,5 тис. років

Археологи виявили у Франції некрополь із майже 150 похованнями. Серед них - рідкісний для цієї епохи свинцевий саркофаг. Його помістили у більшу кам'яну труну, передають Патріоти України.

Цвинтар існував біля ранньохристиянської церкви Сен-П'єр-Л'Естер. Його використовували II-V ст. нашої ери. "Могили на кладовищі демонструють помітне розмаїття форм, від великих саркофагів з пісковика до дерев'яних і свинцевих трун", - кажуть дослідники.

У домовинах не було похоронних предметів. Це свідчить, що поховання здійснювали християни. Цвинтар використовувався не менше 25 років. Пізніше церкву звели на фундаменті більш старої будівлі. Вона могла бути галло-римською віллою. Археологи також виявили сліди 6 мавзолеїв і дерев'яної споруди.

Свинцеву труну планують розкрити у кінці розкопок. Вчені сподіваються, що в ній виявиться добре збережене муміфіковане тіло, одяг та речі.

Хіти тижня. "Я мушу поїхати в село на 5 тисяч?": Дружина Віктора Павліка нарвалася на критику за "шикарний" відпочинок

четвер, 13 серпень 2020, 2:00

Катерина Реп'яхова зізналася, що любить "шикарну Туреччину від €2000" за тур. Дружина Віктора Павліка Катерина Реп'яхова відпочила в Болгарії. Але їй не сподобалося. Про це жінка чесно розповіла у своєму Instagram-блозі, передають Патріоти України. "Вс...

#ШахрайГудбай – у метро Києва з'явився оригінальний "антишахрайський" потяг (фото)

четвер, 13 серпень 2020, 0:32

Артпоїзд #ШахрайГудбай курсуватиме впродовж серпня синьою гілкою метро. Київський метрополітен запустив артпоїзд з правилами безпечного безготівкового розрахунку, інформують Патріоти України. В такий спосіб столична підземка приєдналась до Всеукраїнськ...