У Франції викопали свинцевий саркофаг на цвинтарі, якому більше 1,5 тис. років

Археологи виявили у Франції некрополь із майже 150 похованнями. Серед них - рідкісний для цієї епохи свинцевий саркофаг. Його помістили у більшу кам'яну труну, передають Патріоти України.

Цвинтар існував біля ранньохристиянської церкви Сен-П'єр-Л'Естер. Його використовували II-V ст. нашої ери. "Могили на кладовищі демонструють помітне розмаїття форм, від великих саркофагів з пісковика до дерев'яних і свинцевих трун", - кажуть дослідники.

У домовинах не було похоронних предметів. Це свідчить, що поховання здійснювали християни. Цвинтар використовувався не менше 25 років. Пізніше церкву звели на фундаменті більш старої будівлі. Вона могла бути галло-римською віллою. Археологи також виявили сліди 6 мавзолеїв і дерев'яної споруди.

Свинцеву труну планують розкрити у кінці розкопок. Вчені сподіваються, що в ній виявиться добре збережене муміфіковане тіло, одяг та речі.

Геолог розповів, які шанси мають російські окупанти знайти прісну воду під Азовським морем, щоб напоїти Крим

неділя, 11 квітень 2021, 20:50

в 1960-70 роки в Азові дійсно знаходили запаси підземної прісної води, але це залишкове геологічне явище водообміну, котрий вимивався останні 8-9 тисяч років. Вчений секретар Інституту геологічних наук Національної академії наук України Руслан Гаврилюк...

YOUkraine: На місці погромів під ОП встановили дзеркальну інсталяцію (фото)

неділя, 11 квітень 2021, 20:45

Під Офісом Президента, який нещодавно відмивали від написів, з'явилася дзеркальна інсталяція YOUkraine, повідомляють Патріоти України. Напис встановили до 30-річчя Незалежності України. Інсталяція розміщена на вулиці Банковій. У написі YOUkraine дзерка...