У яких випадках військовозобов'язаному можуть відмовити у підписанні контракту із ЗСУ - пояснення юриста

В Україні продовжується повномасштабна війна. Через це чимало українців активно йдуть на фронт захищати Батьківщину, тому укладають контракти зі Збройними силами. Проте деяким з них можуть відмовити. Про це розповів юрист Ігор Зорін, передають Патріоти України.

На самому початку треба зазначити, що для підписання контракту з ЗСУ потрібне добровільне бажання. Проте існує й перелік умов, які треба підтверджувати.

«Якщо для мобілізації потрібен тільки паспорт, ідентифікаційний код та військово-обліковий документ, то для укладання контракту потрібні також інші документи — про освіту, про відсутність судимості, додаткові медичні довідки», — пояснив юрист.

Також за певних причин у підписанні контракту можуть відмовити. Зокрема, через такі можуть відмовити у доєднання до лав ЗСУ:

• Відсутність базової середньої освіти (не закінчено повних 9 класів школи);
• базова освіта здобута у школі для осіб з психічними розладами;
• наявність непогашеної судимості за злочин;
• судимості за тяжкі або особливо тяжкі злочини;
• наявні певні розлади здоров’я;
• підтверджена алко- чи наркозалежність.

Також наголошується, що мобілізаційні заходи та підписання контракту не слід плутати, адже їхні умови відрізняються. Зокрема контракт має й інші вікові проміжки. Тобто якщо мобілізаційним вважається вік з 25 до 60 років, то на контракт можуть брати чоловіків і жінок віком від 18 до 45 років.

В Україні суттєво похолодає: Синоптик розповів, коли чекати на зниження температури

понеділок, 22 липень 2024, 22:40

Перші дві декади липня були в Україні аномально спекотними. Синоптичні умови над Європою почали змінюватися вже 19 липня і в регіонах сталося відчутне зниження температури. Про розповів синоптик Ігор Кібальчич в коментарі "Телеграфу", передають Патріо...

Тарифи на електроенергію зміниться? Ось коли в Україні може знову здорожчати світло

понеділок, 22 липень 2024, 21:40

Тариф на електроенергію не переглядатиметься до 1 травня наступного року. Про це йдеться у відповіді міністра енергетики України Германа Галущенка на запит нардепа Олексія Кучеренка, передають Патріоти України. "Ціна на електричну енергію для побутови...