Європейський Союз (ЄС) має намір переглянути свою імміграційну політику та розпочати депортацію осіб, які отримали відмову у наданні притулку, та засуджених злочинців. Нові норми просуваються владою Польщі, передають Патріоти України.
Як повідомляє The Times, про це йдеться у дипломатичному документі, який розіслали країнам-членам Євросоюзу. Оновлення правил передбачає відхід норм ухваленої в 1951 році Конвенції про біженців, визнавши її більш відповідної своєму призначенню.
Зокрема ЄС планує відступити від принципу невисилки, згідно з яким жоден прохач притулку не може бути повернутий до країни, де його життя чи свобода можуть зазнати серйозної загрози. Головною причиною стала міграційна криза, з якою зіткнулася Європа після 2015 року через масовий наплив біженців із країн Близького Сходу та Північної Африки.
"Слід зазначити, що ці принципи були розроблені після закінчення Другої світової війни та характеризувалися зовсім іншою геополітичною ситуацією, ніж сьогодні", – йдеться у розісланому дипломатичному документі.
Особливе занепокоєння викликає надто вузький перелік ситуацій, у яких національні уряди уповноважені відмовляти прохачам у наданні притулку. Ініціатори відмови від старих правил впевнені, що колишні політики не враховують реальність, що склалася.
"Необхідно розглянути ширший погляд на проблеми, з якими ми маємо справу. Відсутність альтернатив прийому заяв про надання міжнародного захисту та дотримання принципу невисилки, безумовно, потребують поглибленого обговорення", – йдеться у документі.
Надалі планується обговорення такої ініціативи на міжнародному рівні з метою внесення правових змін до Конвенції про біженців. Їх уже підтримала влада США та Великої Британії.
"Останнім часом спостерігається несприятливий розвиток подій. Здатність держав-членів ЄС приймати велику кількість мігрантів все частіше піддається випробуванню, особливо в ситуаціях, коли деякі мігранти не прагнуть інтегруватися в суспільство, що прийняло їх, а натомість формують окремі спільноти, в яких можуть культивуватися норми і правила, що відхиляються від європейських цінностей", – Наголошується в документі.
Авторами звернення виступили польські політики та дипломати. Його вже обговорювали на зустрічі міністрів внутрішніх справ країн-членів ЄС, що відбулася минулого тижня.
7 лютого під час відпрацювання території обслуговування правоохоронці виявили в обласному центрі 32-річного місцевого жителя, який перебував у розшуку за ухилення від мобілізації. Відтак його було запрошено в обласний ТЦК та СП для уточнення військово-...
У Полтавській області 34-річну породіллю підозрюють у вбивстві свого новонародженого сина. Про це передає Полтавська обласна прокуратура. За даними слідства, 31 січня цього року жителька Миргородського району за місцем проживання народила хлопчика. Пі...