Звернення діячів культури України щодо деколонізації топонімів і пам'ятників в Одесі ЮНЕСКО розгляне влітку 2025 року. Про це пише LB.ua з посиланням на відповідь організації, яка є підрозділом ООН, передають Патріоти України.
У листі, який надійшов виданню, ідеться про те, що Україна як країна – учасниця ЮНЕСКО є відповідальною за забезпечення "ефективного й сталого управління та охорони" об'єктів, занесених до списку всесвітньої спадщини. Це стосується історичних цінностей Одеси, зазначено в ньому.
Будь-яким змінам, котрі могли б вплинути на передумови, згідно з якими міжнародна спільнота взагалі вирішила надати йому цей статус, мають запобігати, зазначено в документі.
"Після запитів третіх сторін щодо модифікації або переміщення культурних об'єктів у місті Одеса, де розташований об'єкт всесвітньої спадщини, ЮНЕСКО співпрацює з компетентними національними органами для отримання детальної інформації та коментарів. Після аналізу експертами ця інформація може бути доведена до відома Комітету всесвітньої спадщини (керівного органу) Конвенції ЮНЕСКО, що складається з 21 обраної держави-члена) в рамках наступної перевірки стану збереження пам'ятки. Цю перевірку заплановано на липень 2025 року в рамках 47-є сесії Комітету всесвітньої спадщини", – написано у відповіді журналістам.
Самовільне залишення частини (СЗЧ), як правило, свідчить про проблеми саме з командиром, від якого йдуть. Таку думку в інтерв'ю Наталії Мосейчук висловив начальник штабу 1-ого корпусу Національної гвардії України "Азов" Арсен Дмитрик із позивним "Лемко...
Майже через два тисячоліття після розквіту Римської імперії деякі з її споруд все ще стоять, витримавши випробування часом. Як зазначає видання Livescience, серед таких довгожителів можна назвати Пантеон у Римі; римські акведуки в Сеговії (Іспанія) і р...