У Криму підводні археологи знайшли унікальний перстень на розкопках античного міста, котре поглинуло море

Директор Центру археологічних досліджень Віктор Вахонєєв розповів про наймасштабнішу експедицію до затопленого в Криму стародавнього міста Акрі. На офіційному сайті Севастопольського державного університету з'явилася інформація про те, що дослідники виявили на дні моря бронзовий перстень із зображенням богині кохання Венери і з дзеркалом на щитку, повідомляють Патріоти України.

Кримський археолог підкреслив, що експедиція була проведена завдяки співпраці відразу з декількома організаціями. Археологи проводили підводну роботу недалеко від оборонної стіни Акри, протяжність якої становить близько 150 метрів. У цих місцях «був закладений розкоп, дослідження якого проводилися за допомогою гідрожежектора». Саме тут археологам вдалося виявити унікальний перстень.
Також дослідники повідомили, що провели масштабні розкопки на поверхні. На площі близько 50 квадратних метрів вони досліджували будову, побудовану в другому столітті нашої ери і згорілу під час пожежі. Археолог наголосив, що зараз практично цілком древнє місто сховане під водою, і його вже можна вважати пам'ятником підводної археології. Незважаючи на те, що течіями розмиває споруди, їх ще можна дослідити і знайти щось цікаве.

Хіти тижня. Парад запроданців: Хто з українських артистів виступить на російській "Пісні року"

субота, 27 листопад 2021, 15:00

Як свідчить анонс, у ньому візьмуть участь і українські артисти. Так, організатори називають майбутнє дійство «грандіозним» та «головним концертом країни». Заплановано його на 4 грудня. Для росіян співатимуть, у тім числі, Софія Ротару, Artik & Asti, А...

Як у фільмі жахів: У Дніпрі в парку комунальники знайшли людські кістки (фото)

субота, 27 листопад 2021, 14:44

У Дніпрі у парку 40-річчя визволення міста працівники КП "Благоустрій" знайшли людські кістки. Не виключено, що тут була чиясь могила. Про це свідчить той факт, що були знайдені також частини надгробка, а місцями виникали провалля у землі. Слід зазначи...