Урбаністична ініціатива "Містознавство" провела заміри температури поверхонь у Києві, демонструючи, як озеленення допомагає містам адаптуватися до кліматичних змін, зменшуючи негативний вплив явища. Про це вони повідомили у своєму Телеграм-каналі.
Через аномальну спеку у столиці нагріваються асфальт, тротуари, лавки тощо. Тоді як у затінку вони залишаються прохолоднішими. Активісти наочно показали, наскільки критичним у сучасних реаліях є озеленення міст.
"На прикладі публічних просторів Києва наочно покажу наскільки тінисті та трав'янисті поверхні прохолодніші за поверхні під сонцем та зі штучних матеріалів", - мовиться у дописі.
Вимірювання проводили на різних локаціях столиці за допомогою інфрачервоного пірометра Benetech GM321.
Зокрема активісти акцентували, що вуличні меблі біля Цирку нагріваються до +60°C через пряме сонячне проміння.
Тоді як на Володимирській гірці температура на поверхнях сягає до +65°C.
Біля станції метро Хрещатик температура коливається у межах +27°C до +57°C.
Автори проєкту пояснюють, що найкращий спосіб охолодити місто - озеленити його вулиці.
Зауважимо, за останні три дні, 12-14 липня, в Києві оновлено сім температурних рекордів.
Від 1 січня 2025 року педагогічні працівники середніх шкіл почнуть отримувати щомісячну доплату в розмірі 1 300 грн, а від 1 вересня сума збільшиться до 2 600 грн. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів України №1286, передають Патріоти України....
В енергосистемі зберігається значний дефіцит, і ситуація в ній змінюється - можливі зміни в застосуванні заходів обмеження світла. Про це повідомляє пресслужба НЕК "Укренерго", передають Патріоти України. Зазначається, що зараз українська енергосистема...