
Урбаністична ініціатива "Містознавство" провела заміри температури поверхонь у Києві, демонструючи, як озеленення допомагає містам адаптуватися до кліматичних змін, зменшуючи негативний вплив явища. Про це вони повідомили у своєму Телеграм-каналі.
Через аномальну спеку у столиці нагріваються асфальт, тротуари, лавки тощо. Тоді як у затінку вони залишаються прохолоднішими. Активісти наочно показали, наскільки критичним у сучасних реаліях є озеленення міст.
"На прикладі публічних просторів Києва наочно покажу наскільки тінисті та трав'янисті поверхні прохолодніші за поверхні під сонцем та зі штучних матеріалів", - мовиться у дописі.
Вимірювання проводили на різних локаціях столиці за допомогою інфрачервоного пірометра Benetech GM321.




Зокрема активісти акцентували, що вуличні меблі біля Цирку нагріваються до +60°C через пряме сонячне проміння.
Тоді як на Володимирській гірці температура на поверхнях сягає до +65°C.
Біля станції метро Хрещатик температура коливається у межах +27°C до +57°C.
Автори проєкту пояснюють, що найкращий спосіб охолодити місто - озеленити його вулиці.
Зауважимо, за останні три дні, 12-14 липня, в Києві оновлено сім температурних рекордів.
Через відключення світла та нестачу бензину припинилися постачання товарів широкого спектру у роздрібній мережі. Проблеми з електрикою та паливом в окупованому Севастополі призвели до того, що там закрилася частина магазинів та ринків, перестав ходити ...
В Україні розпочався перший етап масштабної трансформації Сил оборони. Мета реформи — зробити військову службу більш передбачуваною, фінансово привабливою та комфортною для військовослужбовців, передають Патріоти України. Міністерство оборони представи...