Урбаністична ініціатива "Містознавство" провела заміри температури поверхонь у Києві, демонструючи, як озеленення допомагає містам адаптуватися до кліматичних змін, зменшуючи негативний вплив явища. Про це вони повідомили у своєму Телеграм-каналі.
Через аномальну спеку у столиці нагріваються асфальт, тротуари, лавки тощо. Тоді як у затінку вони залишаються прохолоднішими. Активісти наочно показали, наскільки критичним у сучасних реаліях є озеленення міст.
"На прикладі публічних просторів Києва наочно покажу наскільки тінисті та трав'янисті поверхні прохолодніші за поверхні під сонцем та зі штучних матеріалів", - мовиться у дописі.
Вимірювання проводили на різних локаціях столиці за допомогою інфрачервоного пірометра Benetech GM321.
Зокрема активісти акцентували, що вуличні меблі біля Цирку нагріваються до +60°C через пряме сонячне проміння.
Тоді як на Володимирській гірці температура на поверхнях сягає до +65°C.
Біля станції метро Хрещатик температура коливається у межах +27°C до +57°C.
Автори проєкту пояснюють, що найкращий спосіб охолодити місто - озеленити його вулиці.
Зауважимо, за останні три дні, 12-14 липня, в Києві оновлено сім температурних рекордів.
Директорка київського центру допомоги наркозалежним Марина Грібанова викликала обурення у мережі своєю заявою, що антидепресанти є наркотиком і нічим не допомагають. Про це вона написала у Facebook, передають Патріоти України. "Психіатричні ліки - це н...
Новий данський аналітичний центр 21st Europe почав просувати свій амбітний інноваційний проєкт Starline, спрямований на створення до 2040 року єдиної пан'європейської мережі високошвидкісних залізниць, яка працюватиме як єдина система метро для всього ...