
До Національного центру Олександра Довженка в Києві у четвер, 28 травня, навідалися правоохоронці з обшуками. Про це повідомив директор центру Іван Козленко на своїй сторінці у Facebook, назвавши ймовірну причину ситуації, передають Патріоти України.
"У нас обшук поліції та СБУ. Вилучають документи", – написав Козленко. "З сьогоднішньою нашою заявою це не пов'язано. Розслідують кримінальну справу за актом ревізії ДАСУ (Державної аудиторської служби. – Ред.)", – додав він.
Речниця Служби безпеки в коментарі "Радіо Свобода" сказала, що станом на 14:15 не було інформації про обшуки, з поліцією на той момент зв’язатися не вдалося.

Так, цього ж дня Козленко опублікував заяву про настання стану неплатоспроможності центру. Також він написав, що з власної ініціативи розриває контракт із Міністерством культури з 4 червня.
"Неплатоспроможність підприємства – наслідок безвідповідальної позиції міністерства в частині забезпечення фінансування Національного центру Олександра Довженка, передбаченого постановою КМУ від 16 листопада 2001 року №1557. Фінансування центру, що здійснюється за бюджетною програмою 3806030 "Державна підтримка кінематографії", з початку 2020 року так і не розпочалося. Заборгованість державного бюджету перед центром із заробітної плати сягає понад 2 млн грн. Центр має також понад 1 млн грн невиконаних кредитних зобов’язань за підписаними договорами. За відсутності обігових коштів Центр більше не має змоги сплачувати передбачені законом податки та збори за перший квартал 2020 року", – написав він.


Довідка. Національний центр Олександра Довженка – найбільший кіноархів України, у якому зберігається понад 6 тисяч найменувань художніх, документальних, анімаційних українських та закордонних фільмів, тисячі архівних документів з історії українського кіно.
В Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан. Мобілізації підлягають військовозобов'язані чоловіки, які отримують повістки. На Facebook-сторінці Харківського обласного Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) р...
Більша частина Європи опинилася під впливом потужної хвилі спеки, яка принесла температури до 40 градусів за Цельсієм і вже спричинила перебої в роботі транспорту та інфраструктури, передають Патріоти України. У Франції змушені скасовувати міжміські по...