У Києві прийшли з обшуками в найбільший кіноархів України (фото)

До Національного центру Олександра Довженка в Києві у четвер, 28 травня, навідалися правоохоронці з обшуками. Про це повідомив директор центру Іван Козленко на своїй сторінці у Facebook, назвавши ймовірну причину ситуації, передають Патріоти України.

"У нас обшук поліції та СБУ. Вилучають документи", – написав Козленко. "З сьогоднішньою нашою заявою це не пов'язано. Розслідують кримінальну справу за актом ревізії ДАСУ (Державної аудиторської служби. – Ред.)", – додав він.

Речниця Служби безпеки в коментарі "Радіо Свобода" сказала, що станом на 14:15 не було інформації про обшуки, з поліцією на той момент зв’язатися не вдалося.

Так, цього ж дня Козленко опублікував заяву про настання стану неплатоспроможності центру. Також він написав, що з власної ініціативи розриває контракт із Міністерством культури з 4 червня.

"Неплатоспроможність підприємства – наслідок безвідповідальної позиції міністерства в частині забезпечення фінансування Національного центру Олександра Довженка, передбаченого постановою КМУ від 16 листопада 2001 року №1557. Фінансування центру, що здійснюється за бюджетною програмою 3806030 "Державна підтримка кінематографії", з початку 2020 року так і не розпочалося. Заборгованість державного бюджету перед центром із заробітної плати сягає понад 2 млн грн. Центр має також понад 1 млн грн невиконаних кредитних зобов’язань за підписаними договорами. За відсутності обігових коштів Центр більше не має змоги сплачувати передбачені законом податки та збори за перший квартал 2020 року", – написав він.

Довідка. Національний центр Олександра Довженка – найбільший кіноархів України, у якому зберігається понад 6 тисяч найменувань художніх, документальних, анімаційних українських та закордонних фільмів, тисячі архівних документів з історії українського кіно.

"Змусили жінок. У кращих радянських традиціях": Данцеві, який мив вікно поїзда шваброю, влаштували показове прибирання в депо УЗ

середа, 21 квітень 2021, 21:15

Журналіст був обурений тим, що важливі аспекти роботи залізниці досі не автоматизовані. Данцеві, який обурився брудом в поїзді "Укрзалізниці" і сам вимив шваброю брудне вікно, провели екскурсію по депо і влаштували показове прибирання вагона. Про подро...

Дочекалась, сердешна: 99-річну українку з будинку для літніх людей вакциновано препаратом Pfizer. Почувається добре, - МОЗ

середа, 21 квітень 2021, 20:50

У Петриківському обласному геріатричному пансіонаті Тернопільської області вакциновано від коронавірусу 99-річну жительку - Ірину Курову, яка родом із Криму, повідомляють Патріоти України з посиланням на пресслужбу МОЗ. Підкреслюється, що бабуся стала ...