​У МАГАТЕ назвали причину радіаційного викиду, котрий накрив Північну Європу з території Росії

Підвищення рівня радіоізотопів у Північній Європі, ймовірно, пов'язане з ядерним реактором, повідомляє Міжнародне агентство з атомної енергії. В організації виключили факт того, що викид пов'язаний із "Чорнобилем-2", зазначають Патріоти України.

Підвищення рівня радіації над територіями Скандинавії біля північних кордонів Росії може бути пов'язане з роботами на ядерному реакторі. Про це 3 липня повідомляє Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ).
"Нещодавнє виявлення невеликого підвищення рівня радіоізотопів у Північній Європі, ймовірно, пов'язане з ядерним реактором, який працює або перебуває на технічному обслуговуванні", – ідеться в повідомленні.
Під час технічного обслуговування реактора можуть трапитися вкрай низькі викиди радіоактивних речовин. Географічне походження викиду ще не визначено, зазначили в агентстві.
За їхньою інформацією, концентрація радіоактивних частинок дуже низька, для здоров'я людей і навколишнього середовища небезпеки немає.
Визначити джерело потрапляння радіонуклідів в атмосферу можна буде, якщо про це надійде інформація із країни, де стався викид.
"МАГАТЕ виключило факт того, що викид був пов'язаним із неправильним поводженням із радіоактивним джерелом. Малоймовірно, що він був пов'язаним із заводом із перероблення ядерного палива, із відпрацьованим паливом або з використанням радіації у промисловості або медицині", — підсумували в агентстві.
Виконавчий секретар підготовчої комісії Організації договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань Лассіна Зербо 26 червня повідомив, що розташована у Швеції моніторингова станція виявила сліди підвищеного вмісту радіоактивних ізотопів цезію-134, цезію-137 та рутенію-103.
Національний інститут охорони здоров'я та захисту навколишнього середовища Нідерландів 28 червня опублікував звіт, із якого випливає, що джерело радіонуклідів могло бути на заході Росії.
У "Росенергоатомі" агентству "Інтерфакс" повідомили, що подій на АЕС на північному заході Росії в червні не фіксували, викиди на станціях не перевищували контрольних значень.

Хіти тижня. Очам важко повірити: Батько зафільмував, як "привид" затягує його дитину під ліжко (відео)

вівторок, 2 березень 2021, 13:00

В мережі став надзвичайно популярним відеоролик з дитячої кімнати, на якому показано, як якась незрозуміла сила начебто тягне дитину під ліжко. Про це пише видання Mirror, передають Патріоти України. За словами Джоша - батька дівчинки, він зафіксував ж...

Спочатку починає боліти голова: Нова невідома хвороба вбиває літніх людей

вівторок, 2 березень 2021, 12:14

"Пацієнт нуль" був офіційно зафіксований на початку лютого. У Демократичній республіці Конго від спалаху невстановленої патології померли 15 людей похилого віку, які перебували в місцевій лікарні, повідомляють Патріоти України.