​У МАГАТЕ назвали причину радіаційного викиду, котрий накрив Північну Європу з території Росії

Підвищення рівня радіоізотопів у Північній Європі, ймовірно, пов'язане з ядерним реактором, повідомляє Міжнародне агентство з атомної енергії. В організації виключили факт того, що викид пов'язаний із "Чорнобилем-2", зазначають Патріоти України.

Підвищення рівня радіації над територіями Скандинавії біля північних кордонів Росії може бути пов'язане з роботами на ядерному реакторі. Про це 3 липня повідомляє Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ).
"Нещодавнє виявлення невеликого підвищення рівня радіоізотопів у Північній Європі, ймовірно, пов'язане з ядерним реактором, який працює або перебуває на технічному обслуговуванні", – ідеться в повідомленні.
Під час технічного обслуговування реактора можуть трапитися вкрай низькі викиди радіоактивних речовин. Географічне походження викиду ще не визначено, зазначили в агентстві.
За їхньою інформацією, концентрація радіоактивних частинок дуже низька, для здоров'я людей і навколишнього середовища небезпеки немає.
Визначити джерело потрапляння радіонуклідів в атмосферу можна буде, якщо про це надійде інформація із країни, де стався викид.
"МАГАТЕ виключило факт того, що викид був пов'язаним із неправильним поводженням із радіоактивним джерелом. Малоймовірно, що він був пов'язаним із заводом із перероблення ядерного палива, із відпрацьованим паливом або з використанням радіації у промисловості або медицині", — підсумували в агентстві.
Виконавчий секретар підготовчої комісії Організації договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань Лассіна Зербо 26 червня повідомив, що розташована у Швеції моніторингова станція виявила сліди підвищеного вмісту радіоактивних ізотопів цезію-134, цезію-137 та рутенію-103.
Національний інститут охорони здоров'я та захисту навколишнього середовища Нідерландів 28 червня опублікував звіт, із якого випливає, що джерело радіонуклідів могло бути на заході Росії.
У "Росенергоатомі" агентству "Інтерфакс" повідомили, що подій на АЕС на північному заході Росії в червні не фіксували, викиди на станціях не перевищували контрольних значень.

Чи то права, чи то ліва "рука" патріарха Кирила: Один з чільних поводирів РПЦ помер від коронавірусу

субота, 8 серпень 2020, 17:23

Митрополит Єкатеринодарський і Кубанський, голова вищого загальноцерковного суду РПЦ Ісидор помер через ускладнення від коронавирусу . Про це повідомляє єпископ Зеленоградський Савва в своєму Telegram-каналі, зазначають Патріоти України. . На сайті Ку...

Зібралася уся родина: Софія Ротару показала фото зі святкування дня народження

субота, 8 серпень 2020, 16:30

​7 серпня Софія Ротару відсвяткувала день народження - знаменитій українській співачці виповнилося 73 роки. Свято пройшло в колі найрідніших людей: дітей та онуків. Близькі обсипали артистку привітаннями і показали, який для іменинниці влаштували сюрпр...