У мережі пригадали найпопулярніші смаколики часів СРСР (фото)

Діти раділи хлібу з цукром і ірискам, розжувати які було просто неможливо.

За часів СРСР було багато солодощів, які можна було приготувати на швидку руку, передають Патріоти України з посиланням на видання onedio.

Серед найпопулярніших карамельні півники, халва і цукерки "Пташине молоко". У статті згадали 12 ласощів, які давно забуті в Україні.

  • Карамельні півники на паличці.
Найчастіше їх можна було купити на ринку у бабусь. А форма могла бути яка завгодно – зайці, білки, рибки. Виготовлялися такі цукерки з паленого цукру. Причому, їх легко можна було зробити і вдома, ось тільки формочки для льодяників були далеко не у всіх.
  • Хліб з цукром.

За часів СРСР це було найулюбленіше і найдоступніше "тістечко".

  • Згущене молоко.

З нього робили торти, просочуючи коржі. А ще згущене молоко варили прямо у банці. Багато радянських школярів пам'ятають той страх, коли почув бабах на кухні і зрозумів, що згущене молоко вибухнуло і зараз звисає зі стелі, а батьки прийдуть з роботи з хвилини на хвилину.

  • Іриски.

Їх часто було неможливо розжувати, а після – боліли животи.

  • Кисіль в брикетах.

"Що значить, ви жувати кисіль?" – здивуються зараз діти. А справа в тому, що він був в брикетах і чекати, поки його зварять, просто не було сил, та й сухим він був набагато смачнішим.

  • Халва в жерстяних банках.

Тахінна, тобто з кунжуту, і най-найсмачніша!

  • Хліб з соняшниковою олією і сіллю.

Вдома їсти було нецікаво, потрібно було обов'язково вийти на вулицю і дражнити таким "бутербродом" інших дітей.

  • Цукерки "Пташине молоко".

Їх їли тільки у свята, а в звичайні дні коробка таких цукерок служила валютою: "Пташине молоко" дарували лікарям, вчителям та іншим потрібним людям.

  • Смола і гудрон.

Назвати їх делікатесами було складно, але як же радянським дітям хотілося жуйки, тієї самої, з "загниваючого заходу", яка вважалася розкішшю. Так що смолу і гудрон жували всі. Причому якщо перше було відносно безпечно для здоров'я, то з приводу другого такого не скажеш.

  • Грінки.

Якщо хліб трохи зачерствів, то його нарізали шматочками, умочували в яйце і відправляли на сковорідку.

  • Тістечко "Картопля".

Жодна кафешка не обходилась без цього десерту, і всюди його смак був різним. Робили його і вдома - вершкове масло, цукор, какао, молоко і, звичайно ж, печиво. Змішали, зліпили кульки, і готово.

  • Домашні козинаки.

У магазинах козинаки знайти було складно, тому робили їхні будинки: заливали очищене насіння саморобною карамеллю в формочках. Звичайно, такими козинаками можна було зламати зуб, але це ж такі дрібниці.


Україна повернула з російського полону ще 160 своїх воїнів, серед мучеників - 115 оборонців Маріуполя та велика група офіцерів

п’ятниця, 26 червень 2026, 15:50

Україна і Росія провели 76 обмін полоненими. Додому повернулись 160 українців – усі військові, які перебували в неволі з 2022 року. Про це повідомив Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими (КШППВ) у п'ятницю, 26 червня, передають ...

Американський марсохода знайшов на Червоній планеті нові ознаки існування життя

п’ятниця, 26 червень 2026, 15:42

Ровер «Персеверанс» знайшов сліди складних органічних сполук у глинистих породах кратера Єзеро на Марсі. Раніше сліди таких сполук розгледів також марсохід «К’юріосіті», який досліджує кратер Ґейл на відстані понад 3000 кілометрів від Єзеро. Такі резул...