У Мінкульті хочуть обміняти вкраденого в Херсоні єнота на пам'ятники Пушкіну

Російські окупанти під час окупації Херсона та регіону повивозили до Криму музейне майно та історичні цінності, а також тварин з контактних зоопарків. У Мінкульті не проти, аби обміняти вкрадене на пам'ятники Пушкіну та іншим російським письменникам. Про це "Українській правді. Життя" розповів міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, передають Патріоти України.

Так російські окупанти "евакуювали" експонати херсонських краєзнавчого та художнього, а також Каховського історичного музеїв до Криму під час відведення військ з правобережжя. Не обійшлося тут без допомоги працівників музеїв, які стали колаборантами.

"Для мене очевидна колаборація директорки краєзнавчого музею в тому самому Херсоні. Вона не тільки відкрито виступила на підтримку окупації, але і керувала, власне, крадіжкою. Це класична колаборація. Ті люди, які ховалися чи не приходили на роботу, це навпаки позиція супротиву. Багато в яких закладах культури це відбувалося і переважною мірою в Херсоні. Хоча там і були прикрі випадки колаборації, але для мене очевидно, що переважна більшість представників закладів культури або супротивлялися, або не сприяли окупації. Про це також треба говорити, тому що це мужніст", - сказав Ткаченко.

Він зазначив, що директорка Херсонського художнього музею спілкувалася з ним і назвала йому імена всіх колаборантів. "Я з нею провів багато часу в Херсоні. Так, там списки є, зокрема і колишня зберігачка цього музею, яка була звільнена, але потім приїхала звідкілясь з Росії і намагалася керувати процесом", - розповідає міністр.

Міністр додав, що не проти обміняти вкрадені цінності та зокрема єнота, на пам'ятники. "Не тільки єнота, а і картини поверніть разом з єнотом. Ми можемо, до речі, оці всі пам’ятники Пушкіну, які зараз масово переміщають в інші місця, запропонувати обміняти на те, що було вкрадено, включно з єнотом", - сказав Ткаченко.

Поліція перекопала українці господарство, шукаючи скарби, котрі селянка сховала під час повітряної тривоги і забулась де саме

середа, 27 вересень 2023, 3:25

У Тернопільській області поліція перекопала жінці господарство, оскільки та забула, де в перші дні війни закопала ювелірні вироби, і звинувачувала свого сусіда у крадіжці. Про це повідомили в поліції Тернопільської області. До правоохоронців звернулася...

Розважалися на Алеї Слави загиблим героям: На Одещині порушили справу проти компанії підлітків

вівторок, 26 вересень 2023, 22:54

У селищі Іванівка Одеської області підлітки, перебуваючи у стані алкогольного сп'яніння, розважалися на Алеї Слави загиблим героям. Правоохоронці порушили справу, адмінматеріали вже передали до суду. Про це повідомляє Головне управління Національної по...